A+ A A-

Radny zaprasza policjantów na ulice

czwartek, 28.05.2015, 14:30
Radny Maciej Baranowski Radny Maciej Baranowski   

Radny Maciej Baranowski chce, żeby w godzinach szczytu policjanci kierowali ruchem w newralgicznych miejscach Wrześni. – Opuście na moment swoje wygodne fotele! – apeluje do drogówki.Wspomniany apel pojawił się na wtorkowym wspólnym posiedzeniu komisji. Wrzesiński rajca zauważył, że ratusz przekaże niebawem komendzie przy ul. Szkolnej fundusze na zakup mebli.

– Czy w związku z tym, można prosić pracowników z wydziału ruchu drogowego, którzy będą wkrótce dysponować nowymi meblami ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy, aby opuścili na moment wygodne fotele i ruszyli swoimi kończynami w kierunku skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Kilińskiego oraz w okolice SSP nr 1 i SSP nr 2? – dopytywał włodarza Wrześni M. Baranowski.

Radny zaznaczył, że funkcjonariuszy we wspomnianych miejscach widziałby w godzinach szczytu. Chciałby, aby kierowali tam ruchem.

– W komendzie są przeszkoleni policjanci. Mieliby idealną praktykę. Wystarczyłoby na pół godziny stanąć i pokierować ruchem ręcznie – mówił. – Funkcjonariusze mają nam pomagać. Ja się uśmiecham do nich, jak kierują ruchem. Tylko jak mają „suszarkę”, to się ich nie lubi – dodał M. Baranowski.

Burmistrz Tomasz Kałużny nie odniósł się do apelu radnego. Przekazaliśmy go więc sami na komendę przy ul. Szkolnej. Od rzecznika policji Krzysztofa Szcześniaka usłyszeliśmy, że jeśli taki wniosek wpłynie, to funkcjonariusze go rozpatrzą.

– Jeśli jest problem komunikacyjny w jakichś rejonach, to w ramach służby oczywiście będą tam kierowane patrole – powiedział nam K. Szcześniak. Na koniec zastrzegł, że jego koledzy i koleżanki nie muszą ćwiczyć kierowania ruchem, bo są w tej kwestii bardzo dobrze wyszkoleni. (luk)

Ostatnio zmieniany czwartek, 28.05.2015, 14:59

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.