A+ A A-

Przekażmy im jeden procent dobroci

wtorek, 31.01.2017, 15:51

Trwa okres rozliczeń z fiskusem. Składnie zeznania podatkowego to okazja, żeby podzielić się ułamkiem naszego podatku ze stowarzyszeniami i potrzebującymi osobami. Jak co roku rozpoczynamy akcję zachęcającą do przekazywania 1 proc. podatku na cele, które są nam bliskie. Aby to zrobić, wystarczy podać w rozliczeniu podatkowym KRS organizacji lub fundacji, którą chcemy wspomóc. Możemy też wskazać konkretną osobę pozostającą pod opieką danej fundacji (wtedy w rozliczeniu wpisujemy także cel szczegółowy). 

Poniżej publikujemy KRS-y organizacji pożytku publicznego z terenu naszego powiatu z krótkim opisem działalności oraz osoby, które zbierają środki na leczenie i rehabilitację poprzez 1 proc. 

Jak zwykle zapraszamy Państwa do wspólnego tworzenia naszej jednoprocentowej listy. Jeżeli w Waszej rodzinie lub wśród znajomych jest osoba, której można przekazać 1 proc., chętnie opublikujemy jej historię oraz numer KRS we „Wiadomościach Wrzesińskich” i na naszym profilu na Facebooku. Czekamy na kontakt: na Facebooku (przez wiadomość prywatną), mejlowo ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ) lub telefonicznie (608 553 179). 

 

Zosia Pawlak KRS 0000 09 79 00 (cel szczegółowy: Zosia Pawlak)
Zosia choruje na mukowiscydozę, która atakuje przede wszystkim płuca, ale także trzustkę i wątrobę. Inhalacje są dla dziewczynki codziennością. Dodatkowo na stałe bierze specjalistyczne leki, ma też robioną rehabilitację oddechową (oklepywanie, odpowiednie ćwiczenia). Środki uzyskane z 1 proc. zostaną przeznaczone na zakup kosztownych lekarstw oraz rehabilitację. 

 

Karina Jastrzębska KRS 0000 11 32 00 (cel szczegółowy: dla Karinki Jastrzębskiej)
Karinka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe z upośledzeniem umysłowym w stopniu znacznym. Od dwóch lat uczęszcza do ośrodka Arka, gdzie uczy się i rehabilituje. – Karinka robi duże postępy – mówi mama dziewczynki. Pieniądze z 1 proc. zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych, dzięki którym Karinka będzie mogła się rozwijać. 

 

Wojtek Binarsch KRS 0000 03 79 04 (cel szczegółowy: 19624 Binarsch Wojciech)
Wojtek ma dziewięć lat, uczy się w II klasie szkoły podstawowej. Jest uśmiechniętym, ciekawym świata chłopcem. Na pierwszy rzut oka trudno zauważyć, że zmaga się z autyzmem. Dzięki intensywnej terapii oraz wysiłkowi rodziców i nauczycieli Wojtek mówi i uczy się w szkole. Chłopiec ma szanse na normalne życie w społeczeństwie, ale potrzebna jest mu stała rehabilitacja. Na ten cel zostaną przekazane środki z 1 proc. 

 

Kamil Głowacki KRS 0000 03 79 04 (cel szczegółowy: 5277 Głowacki Kamil)
Kamil ma 14 lat. Urodził się z zespołem Downa, jest niepełnosprawny intelektualnie i ruchowo, występuje u niego duża wiotkość mięśni. Kamil bardzo szybko się męczy, ale mimo to uwielbia ćwiczenia. Jest bardzo otwartym chłopcem – lubi poznawać świat i nawiązywać nowe znajomości. Żeby było to możliwe, konieczna jest stała i systematyczna rehabilitacja oraz opieka wielu specjalistów. Środki z 1 proc. potrzebne są na leczenie Kamila oraz turnusy rehabilitacyjne. 

 

Oskar Gibowski KRS 0000 25 26 66 (cel szczegółowy: Oskar Gibowski)
Oskar do 2. roku życia rozwijał się prawidłowo. Od 20. miesiąca życia przestał mówić, zaczął uderzać głową o podłogę, przestał się bawić i reagować na swoje imię. Okazało się, że cierpi na autyzm. Obecnie chłopiec jest rehabilitowany w fundacji ProFUTURO. Leczenie, które jest niezbędne, żeby Oskar mógł się rozwijać, jest płatne i kosztowne.

 

Marita Andrzejak KRS 0000 03 79 04 (cel szczegółowy: 27 534 Andrzejak Marita)
Marita ma 10 lat. Od urodzenia choruje na fenyloketonurię, na którą nie ma lekarstwa. Jedynym leczeniem, które zapobiega objawom choroby, jest odpowiednia dieta. Marita musi stosować specjalistyczne preparaty i odpowiednio się odżywiać, co jest sporym wydatkiem dla rodziny. Brak diety mogłoby wywołać u dziewczynki m.in. poważne zaburzenia neurologiczne. 

 

Filip Nather KRS 0000 03 79 04 (cel szczegółowy: 8305 Filip Nather)
Filip przyszedł na świat jako wcześniak. W wieku 5 miesięcy dostał pierwszego ataku padaczkowego. Ma stwierdzone dziecięce porażenie mózgowe, jest opóźniony psychoruchowo, nie trzyma sztywno główki, nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, ma małogłowie, uszkodzony nerw wzrokowy i padaczkę lekoodporną. Pomimo wszystkich swoich dolegliwości Filipek jest pogodnym dzieckiem. Potrzebuje środków na intensywną rehabilitację, wizyty u specjalistów i leki. 

 

Grzegorz Rzepecki KRS 0000 11 32 00 (cel szczegółowy: Grzegorz)
Grzegorz ma 25 lat, mieszka w Gorazdowie. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Jest osobą leżącą – porusza się na wózku lub jest noszony. Siedzi jedynie z podparciem. Ma też problemy z mową. Środki przekazane z 1 proc. zostaną przekazane na wydatki związanie z leczeniem Grzegorza oraz na rehabilitację, która jest niezbędna i kosztowna. 

 

Oskar Świt KRS 0000 18 64 34 (cel szczegółowy: 870/S Oskar Świt)
Oskarek ma 7 miesięcy, urodził się z zespołem Pradera-Willego. To rzadkie schorzenie, którego charakterystycznym objawem jest m.in. niepohamowane uczucie głodu. Chore dzieci nie płaczą, nie ssą, mają zwiotczałe mięśnie, borykają się też z bezsennością. Schorzenie opóźnia rozwój psychoruchowy. Aby złagodzić dolegliwości, potrzebna jest rehabilitacja oraz wizyty u wielu specjalistów

 

Orest Rudzki KRS 0000 29 02 73 (cel szczegółowy: Orest Rudzki)
Półroczny Orest urodził się jako wcześniak z wadą serca. Poznawanie świata rozpoczął od sali operacyjnej, w której kilka dni po narodzinach przeszedł pierwszą operację ratującą życie. Obecnie Orest czeka na kolejną operację, która ma zostać przeprowadzona w specjalistycznej klinice w Niemczech. Koszt operacji wnosi 35 500 euro. Środki z 1 proc. będą przeznaczone na sfinansowanie zabiegu. 

 

Amelka Klatkiewicz KRS 0000 38 22 43 (cel szczegółowy: 565 pomoc dla Amelii Klatkiewicz)
Niespełna 8-miesięczna Amelka cierpi na wadę układu naczyniowego, polegającą na nieprawidłowym połączeniu żył i tętnic. Krew w organizmie dziewczynki krąży zbyt szybko i serce nie daje rady jej pompować. Aby dziewczynka mogła żyć, konieczne są specjalistyczne zabiegi wykonywanie za granicą. Amelka jest już po jednym z nich, obecnie zbierane są środki na kolejne. Koszt leczenia to 130 tys. zł.

 

Jakub Tobolski KRS 0000 03 79 04 (cel szczegółowy: 26 786 Tobolski Jakub)
Kuba, czyli bohater naszej nakrętkowej akcji, urodził się ze zniekształceniem kończyn górnych i dolnych. Chłopiec jest w tej chwili w trakcie specjalistycznego kosztownego leczenia. Czeka go jeszcze wiele zabiegów. Przeszedł już m.in. operację rączki. Teraz najważniejsza jest operacja wydłużenia nóżki, która nie jest refundowana. To dopiero początek leczenia, na które składa się też rehabilitacja. 

 

Kasia Matysiak KRS 0000 18 64 34 (cel szczegółowy: 541/M Katarzyna Matysiak)
26-letnia Kasia Matysiak z Ciemierowa w gminie Pyzdry od wielu lat ma naczyniaka w oczodole, który powoduje bóle głowy i wytrzeszcz oka. Dodatkowo pół roku temu pojawiła się torbiel pnia mózgu. Kasia przebywa w szpitalu. Cierpi z powodu pogłębiającego się niedowładu, ma problemy z przełykaniem i utrzymaniem równowagi. Jedyną szansą dla niej jest operacja w Niemczech, która kosztuje 400 tys zł.

 

Zosia Majewska, KRS 0000 27 22 72 (cel szczegółowy: dla Zosi Majewskiej)
Zosia ma 10 lat. Po wirusowym zapaleniu mózgu, które przeszła w 2010 roku, jest porażona czterokończynowo. Dziewczynka niedowidzi, ma wodogłowie, padaczkę. Wymaga intensywnej i stałej rehabilitacji oraz opieki logopedy. Pieniądze z jednego procentu przeznaczone zostaną na terapie, które umożliwią dziewczynce dalszy rozwój.

 

Marcin Szuba, KRS 0000 03 79 04 (cel szczegółowy: 25134 Szuba Marcin)
Marcin urodził się jako zdrowe dziecko. Po omdleniach i drgawkach gorączkowych trafił jednak do szpitala neurologicznego w Poznaniu, gdzie rozpoznano u niego padaczkę lekoodporną. Chłopiec jest niepełnosprawny intelektualnie i  ruchowo. Wymaga stałej opieki oraz rehabilitacji. Środki z jednego procentu potrzebne są na opłacenie turnusów rehabilitacyjnych oraz specjalistyczne leczenie chłopca.

Ostatnio zmieniany piątek, 03.02.2017, 11:31

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.