A+ A A-

Ratuszowe inwestycje ważniejsze niż protesty i drzewa

piątek, 25.11.2016, 06:00

Wbrew mieszkańcom i aktywistom wrzesiński ratusz dalej forsuje budowę tzw. centrum przesiadkowego. Gmina pozyskała właśnie ogromne dofinansowanie na ten cel. Inwestycja planowana jest w głównej części na terenach potonsilowskich. Plany urzędu gminy zakładają budowę mostu w okolicy zieleniaka. Projekt przewiduje również budowę dwóch kładek na Wrześnicy. W planach jest też modernizacja ul. Wrzosowej i Rzecznej oraz budowa 90 miejsc postojowych na skwerku naprzeciwko dworca PKP. 

W sumie przy ul. Daszyńskiego ma powstać 350 miejsc postojowych i około półtora kilometra ścieżek pieszo-rowerowych. Projekt zakłada również stworzenie parkingu przy Szosie Witkowskiej (naprzeciwko PoloMarketu) i zakup autobusu. 

Inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku. Walkę o jej zablokowanie w dalszym ciągu toczą mieszkańcy ul. Wrzosowej. Wspomaga ich w tym Projekt Września. 

Protestującym nie podobają się plany budowy mostu w tym miejscu, a tym samym wpuszczenie aut w ciasne uliczki centrum. Sprzeciwiają się też realizacji inwestycji, bo wymaga ona wycięcia 233 z 545 drzew. 

Czy sprawa jest już przesądzona? Na jakim etapie znajduje się spór władz i społeczników? Jakie będą ich kolejne posunięcia? Jakie dofinansowanie pozyskał ratusz? O tym można przeczytać w najnowszym wydaniu „WW”. (luk)

Ostatnio zmieniany czwartek, 24.11.2016, 22:07

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.