A+ A A-

Prześwietlamy portfel burmistrza Kałużnego

piątek, 18.11.2016, 06:00

Burmistrz Kałużny twierdzi, że pensja jego i żony naczelniczki nie starcza na potrzeby rodziny, dlatego musi handlować działkami. Podliczyliśmy, ile tak naprawdę zarabia burmistrz. Z racji zajmowanego stanowiska T. Kałużny zarabia sporo. W ciągu ostatnich trzech latach, czyli od stycznia 2013 r do grudnia 2015 r, dostał z gminy aż 357 tys. zł (netto). 

I chociaż jest to ponad czterokrotnie więcej od kwoty jaką w tym samym czasie zarobił przeciętny wrześnianin, to na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, dowiedzieliśmy się, że owe 357 tys. zł (nie licząc dochodu żony T. Kałużnego) to zbyt mała kwota by zaspokoić potrzeby jego rodziny. 

Właśnie dlatego, jak twierdził włodarz na sesji, która odbyła się 8 listopada, musiał sprzedać kilka działek w Słomowie. 

Ile na tym zarobił burmistrz? Dlaczego nie wykazywał tych dochodów w oświadczeniach majątkowych? O jakich innych nieruchomościach burmistrz „zapomniał”? Co obecnie dzieje się na sprzedanych przez Kałużnego działkach i jaki to ma związek z działalnością urzędu? O tym piszemy w najnowszym wydaniu „WW”. (dot)

Ostatnio zmieniany piątek, 18.11.2016, 10:34

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.