A+ A A-

Pielęgniarki nie dostają należnych podwyżek

czwartek, 10.11.2016, 06:00

Pielęgniarki i położne z wrzesińskiego szpitala alarmują: nie dostaliśmy naszych podwyżek! W ubiegłym roku pielęgniarki i położne wynegocjowały sobie podwyżki z Ministerstwem Zdrowia i Narodowym Funduszem Zdrowia. Zostały usankcjonowane prawnie rozporządzeniem ówczesnego ministra Mariana Zembali. 

Wynagrodzenia miały wzrastać po 400 zł brutto (231 zł netto) przez cztery lata. Podwyżki miały być wypłacane w transzach od 1 września 2015, 2016, 2017 i 2018. Tymczasem okazuje się, że we wrzesińskim szpitalu powstały zaległości. 

– Sięgają one już dwóch miesięcy. Zarząd szpitala nie jest stanie przekazać żadnych konkretnych informacji na ten temat – mówi nam Violetta Rybczyńska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Więcej informacji można znaleźć w najnowszym wydaniu „WW”. (fib)

 

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.