A+ A A-

Radni murem za burmistrzem Kałużnym (galeria/wideo)

wtorek, 08.11.2016, 20:27

Zgodnie z przewidywaniami rada miejska nie wygasiła mandatu burmistrza Tomasza Kałużnego. 18 radnych, wszyscy z Unii Wrześnian zagłosowali przeciwko uchwale.  Trzech rajców Bogusław Kwiatkowski, Zbigniew Bieńko oraz Grzegorz Dobrosielski chcieli odwołania Tomasza Kałużnego ze stanowiska burmistrza.

 Przypomnijmy, że zdaniem dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu Tomasz Kałużny od września 2007 do dnia dzisiejszego prowadzi działalność gospodarczą związaną z zakupem sprzedażą nieruchomości gruntowych. A to jest złamaniem tzw. ustaw antykorupcyjnej, która zakazuje prowadzenia działalności gospodarczej burmistrzom w trakcie kadencji i pozwala na odwołanie ze stanowiska. (tom)

Galeria - kliknij i obejrzyj

Ostatnio zmieniany wtorek, 08.11.2016, 22:09

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.