A+ A A-

Noc z dreszczykiem w bibliotece

środa, 16.11.2016, 22:02

W bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących czytanie jest prawdziwą przygodą. 9 listopada uczniowie mieli okazję wziąć udział w "Nocy z kryminałem".Dla młodzieży zorganizowano nocne czytanie połączone z grami kryminalnymi. - Na podłodze czytelni pojawił się zarys ludzkich zwłok, odcięta dłoń i krew. Oględzin miejsca zbrodni dokonał młodszy aspirant Piotr Nawrocki z KPP we Wrześni. Pobrał odciski palców oraz nałożył kajdanki podejrzanym - relacjonuje Grażyna Augustin, koordynator ds. promocji szkoły.

Impreza związana jest Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu biblioteka pozyskała 600 nowych książek, w tym duży wybór popularnych wśród młodzieży kryminałów.  - Niewątpliwym sukcesem akcji jest fakt, iż książki nie zalegają regałów, lecz są w ciągłym, żywym obiegu. Cieszy to koordynatorki akcji i bibliotekarki: Darię Łukasiewicz i Urszulę Wierzbowską, gdyż celem tego typu przedsięwzięć jest przede wszystkim promocja czytelnictwa oraz integracja młodzieży wokół biblioteki szkolnej. Akcję nocnego czytania zorganizowano po raz drugi i z pewnością nie ostatni ze względu na niesłabnące zainteresowanie tego typu spotkaniami - podsumowuje G.Augustin. (jog)

Ostatnio zmieniany środa, 16.11.2016, 22:27

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.