A+ A A-

Parkowanie ze smartfonem

piątek, 03.02.2017, 10:43

Przyzwyczailiśmy się już, że za parking w centrach miast musimy zapłacić. Ale ze wszystkich miast, w których miałem okazję parkować, nasza strefa najmniej przypadła mi do gustu. Choć staram się parkować z dala od płatnych miejsc i oszczędzić parę złotych, czasami zdarzy się sytuacja, w której muszę zapłacić. Są jednak i tacy, którzy zawsze próbują uniknąć opłat, głównie przy krótkim postoju.

W Gnieźnie czy w Poznaniu możemy wrzucić do parkometru 30 groszy i zostawić auto na kilka minut, we Wrześni opłata minimalna to 1 złoty, a jeśli mamy 2 złote, to nasz parkometr zużyje całość. W Gnieźnie można „zbić” opłacony czas i odzyskać resztę. Innym udogodnieniem jest aplikacja stworzona przez Skycash, która umożliwia zapłatę wprost ze smartfona, bez biegania do automatu i tracenia czasu na szukanie drobnych. Korzystam z niej od lat głównie dzięki funkcji start-stop. Nie muszę szacować, jak wiele czasu spędzę w urzędzie i denerwować się, kiedy czas dobiega końca. Chciałbym mieć taką opcję również we Wrześni – jeden stres mniej w pędzie dzisiejszego świata. Co myślicie?


Paweł Słowiński
członek stowarzyszenia Projekt Września

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.