A+ A A-

Wielcy aktorzy o Wrześni i Prowincjonaliach (wideo)

niedziela, 31.01.2016, 13:52

Niecodziennie mamy możliwość spotkania we Wrześni aktorów znanych z ekranów kin czy produkcji telewizyjnych.Festiwal Prowincjonalia pozwala nie tylko zobaczyć, ale także porozmawiać w cztery oczy z tymi, którzy wydają się nieosiągalni. W tym roku uczestnicy festiwalu mieli możliwość poznania między innymi Doroty Stalińskiej oraz Mariana Dziędziela.

Stalińska w 1976 roku ukończyła PWST w Warszawie oraz zadebiutowała w filmie Człowiek z marmuru w reżyserii Andrzeja Wajdy. Znana jest także z filmów: Seksmisja, Ryś czy Obywatel.

Marian Dziędziel, to aktor, który ukończył krakowską PWST w 1969 roku. Podczas pierwszego roku studiów aktorskich musiał nauczyć się poprawnego mówienia w języku polskim, ponieważ wcześniej posługiwał się tradycyjną śląską gwarą. Dziędziel brał udział w takich produkcjach jak: Wesele, Drogówka, Dom Zły czy Moje córki krowy.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01.02.2016, 12:34

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.