A+ A A-

"Moje córki krowy" najlepsze na Prowincjonaliach (wideo)

niedziela, 31.01.2016, 02:03
Kinga Dębska i Marian Dziędziel Kinga Dębska i Marian Dziędziel  

Film „Moje córki krowy” został największym zwycięzcą XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia, który zakończył się w nocy z soboty na niedzielę. Film w reżyserii Kingi Dębskiej zdobył trzy nagrody. Dodajmy najważniejsze. „Moje córki krowy” został uznany za najlepszy film fabularny. Także aktorzy występujący tym filmie zostali zdobyli Jańcie Wodniki za najlepsze role: kobieca i męską. Zdobyli je Agata Kulesza i Marian Dziędziel. Co ciekawe dla obu z nich to już trzecią nagroda na wrzesińskim festiwalu.
Tradycyjnie wyróżnieni przyznali dziennikarze akredytowani na festiwalu. Zdobył ją zdobył Szwed Magnus von Horn, absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi za film „Intruz”. Nagrodę organizatorów dostał Janusz Chabior za rolę filmie „Żyć nie umierać”. Laureatem Nagrody Honorowej została Władysław Kowalski.

Pozostałe w nagrody:
- wyróżnienie za film animowany: Tessa Moult-Milewska za film „Kreatury”,
- okrycie Festiwalu: Marianna Klapczyńska bohaterka filmu „Mów mi Marianna”,
- długometrażowy film dokumentalny: Karolina Bielawska za film „Mów mi Marianna”,
- krótkometrażowy film dokumentalny: Filip Gieldon za „Egzamin dojrzałości”,
- krótkometrażowy film fabularny: „Ameryka", reż. Aleksandra Terpińska,
- najlepsze zdjęcia: Paweł Flis, „Demon”,
- najlepsza muzyka: Tomasz Wiracki, „Żyć nie umierać”

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01.02.2016, 20:54

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.