A+ A A-

Janusz Nowacki we wrzesińskim muzeum

wtorek, 11.03.2014, 15:44
Autoportret artysty w górskim otoczeniu, które jest jednym z jego ulubionych motywów Autoportret artysty w górskim otoczeniu, które jest jednym z jego ulubionych motywów  

W najbliższy piątek 14 marca w muzeum regionalnym zostanie otwarta retrospektywna wystawa Janusza Nowackiego pt. „Pejzaże z drogi do ciszy”.Na ekspozycję składają się fragmenty trzech wcześniejszych cykli artysty, pt. „Woda”, „Buki” oraz „Tatry”.

Janusz Nowacki to wielokrotnie nagradzany i wystawiany klasyk polskiej fotografii, wnikliwy obserwator i wielbiciel natury. Fotografuje profesjonalnie od ponad 50 lat.

To także jeden z najbardziej zasłużonych propagatorów tej dziedziny sztuki, organizator warsztatów fotograficznych, twórca i wieloletni kierownik galerii „pf” w Poznaniu

Artysta wielokrotnie gościł we Wrześni, z którą związany jest m.in. poprzez „Kwartalnik Fotografia”. Piątkowy wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny i wskazany. Wystawa będzie czynna do 9 maja.  (dai)

Ostatnio zmieniany wtorek, 11.03.2014, 16:05

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.