A+ A A-

Blaski i cienie przedwojennej Wrześni (galeria)

poniedziałek, 06.06.2016, 21:20
Od lewej: Marian Torzewski i Szymon Adamczyk Od lewej: Marian Torzewski i Szymon Adamczyk  

„Ziemia wrzesińska w Polsce Odrodzonej. Czasy i ludzie” – to tytuł najnowszej książki Mariana Torzewskiego. Jej promocja odbyła się w poniedziałkowy wieczór w muzeum regionalnym.Spotkanie autorskie z Marianem Torzewskim prowadził Szymon Adamczyk. Dyskusji przysłuchiwała się ponad 50 osobowa grupa wrześnian.

Autor książki barwnie opowiadał o aspektach życia społecznego, politycznego i gospodarczego międzywojennej Wrześni. 

– Okres dwudziestolecia nie jest moim ulubionym, więcej frajdy sprawiło mi pisanie o XIX wiecznej Wrześni, ponieważ były to pionierskie badania – zdradził Marian Torzewski.

Nowa książka, której wydawcą jest Biblioteka Publiczna we Wrześni, jest dokończeniem tryptyku, na który składają się dwie inne pozycje: „Ziemia wrzesińska pod zaborem pruskim. Czasy i ludzie” oraz „Ziemia wrzesińska w latach I wojny światowej. Czasy i ludzie”.

Więcej ciekawostek z życia przedwojennej Wrześni oraz przemyśleń autora w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. (fib)

Ostatnio zmieniany wtorek, 07.06.2016, 10:05

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.