A+ A A-

Uratowali grób kaprala (galeria/wideo)

niedziela, 10.04.2016, 22:57
Damian Staniszewski jest zadowolony z efektów przeprowadzonych prac Damian Staniszewski jest zadowolony z efektów przeprowadzonych prac   

Na cmentarzu parafialnym przy ul. Gnieźnieńskiej udało się odnowić mocno zniszczony nagrobek kaprala 68. Pułku Piechoty Stanisława Wójkiewicza. Pieniądze na ten cel pochodziły z kwesty przeprowadzonej we Wszystkich Świętych przy wrzesińskich cmentarzach przez stowarzyszenie Projekt Września. 

Mieszkańcy wrzucili do puszek 3,840,93 zł. W sumie renowacja nagrobka kosztowała nieco więcej, bo 3,900.00 zł. 

- Renowacja nagrobka polegała m.in. na oczyszczeniu każdego elementu. Popękane elementy płyty nagrobnej jak i podstawy sklejono cementem CX 5 wraz z nawierceniem otworów na drut zbrojeniowy w trzech punktach. Wierzch płyty zatarto klejem wzbogaconym w opiłki srebra bolixm, który likwiduje ogniska pleśni i grzybów. Otok dodatkowo wybarwiono białym cementem, wedle pierwowzoru - mówi Damian Staniszewski, prezes Projektu Września. 

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo i galerii. (luk)  

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11.04.2016, 13:32

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.