A+ A A-

Młodzież nie zagięła księdza (galeria/wideo)

czwartek, 27.10.2016, 16:09
Ksiądz Adam Pawłowski w czasie spotkania w LO Ksiądz Adam Pawłowski w czasie spotkania w LO  

Homoseksualizm, aborcja, czystość związków przedmałżeńskich, mniejsze zło. To problemy, o które pytali licealiści w czasie spotkania z ks. Adamem Pawłowskim pod tytułem „Zagnij księdza”.Debata była częścią projektu „Skazani na (nie)pamięć”, który realizują młodzi liderzy Mateusz Nowaczyk i Adrianna Olejniczak.

Ksiądz Adam Pawłowski, to znany diecezjalny ewangelizator. Media zauważyły przede wszystkim jego misję ewangelizacyjną przed poznańskim klubami go-go. Chociaż działalność duchownego jest znacznie szersza, bo to także spotkania, rekolekcje, ale też oddziaływanie przez media społecznościowe: Facebook i YouTube’a.

W czasie czwartkowego spotkania w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni młodzież zadała kilkanaście pytań. Pytano m.in.: o to: czy homoseksualizm jest grzechem, dopytywano o sprawę arcybiskupa Juliusza Paetza.

Uczennice interesowało, czy i w jakich przypadka kościół dopuszcza aborcję. Pytano o to czy grzechem jest obżarstwo lub anoreksja. Duchowny udzielił rad co do związków przedmałżeńskich.

Spotkanie trwało półtorej godziny, jednak kapłan z trudem wyszedł z sali, ponieważ nie mógł oderwać się od rozmówców. Ostatnią częścią projektu „Skazani na (nie) pamięć” jest piątkowy koncert „Zapytaj o nią”.

Rozpocznie się o godz. 18.00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. (fib)

 

Ostatnio zmieniany piątek, 28.10.2016, 15:39

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.