A+ A A-

Wojna deweloperów o budowlane działki

piątek, 21.08.2015, 06:00
Sprzedane działki (pole po prawej) Fot. Inton Sprzedane działki (pole po prawej) Fot. Inton  

Września zarobiła grube miliony złotych na  sprzedaży działek w  rejonie ulicy Strzykały. Oferenci „bili się” o  nie niezwykle zażarcie.Przetargi ustne odbyły się pod koniec lipca w  ratuszu. Wadia, uprawniające do wzięcia udziału w  licytacji zostały ustalone na  853 tys. zł. 

Wpłaciły je  cztery spółki: Everest Development 2  z  Poznania, Plandex ze  Stęszewa, a  także spółki lokalne: Wrzesińska Grupa Inwestycyjna Plus i  Kas-Boks z  Zielińca.

Na  pierwszy ogień poszła działka o  powierzchni 2,75-hektara. Cena wywoławcza (kwoty podajemy w  netto) wynosiła nieco ponad 3,41 mln zł. Czterech oferentów podbiło cenę 14 razy. 

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się druga działka o  powierzchni 4,25 ha. Stawka na „dzień dobry” wyniosła 5,11 mln zł. Tutaj cenę podbijano 12 razy.

Na jakich kwotach zakończyły się licytacje? Kto w nich zwyciężył? Co powstanie na sprzedanych terenach? Na co ratusz przeznaczy zarobione miliony? Odpowiedzi prosimy szukać w aktualnym wydaniu „WW”. (kul)

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.