A+ A A-

Drastyczne odchudzanie SIWL-u

piątek, 08.05.2015, 06:00

SIWL już wkrótce pozbędzie się biurowca. W ten sposób zmniejszy swoje zadłużenie o ponad 3 mln zł. Terapia odchudzająca ma pomóc firmie w przetrwaniu. Spółka odda za długi działkę o wielkości 3843 m2, na której stoi biurowiec o powierzchni użytkowej 1800 m2. Rzeczoznawca majątkowy wycenił nieruchomość na 3,4 mln zł. 

Nowym właścicielem budowli w dwóch trzecich ma być skarb państwa (docelowo powiat wrzesiński), a w jednej trzeciej gmina Września. W zamian zniknie zadłużenie SIWL-u względem Wielkopolskiego Urzędu Skarbowego i gminy Września z tytułu podatku od nieruchomości. 

Aby ta operacja była możliwa, starosta Dionizy Jaśniewicz oraz burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny musieli wskazać cel publiczny, zgodnie z którym ma być zagospodarowana nieruchomość. Powiat wrzesiński chce przenieść tutaj Zespół Szkół Specjalnych z ulicy Batorego. 

Z kolei burmistrz Wrześni zamierza w biurowcu SIWL-u stworzyć nowe przedszkole gminne. 

Kiedy powiat i gmina staną się nowymi gospodarzami obiektu? Jak w praktyce mają wyglądać planowane przeprowadzki? Jakie inne warunki włodarze postawili wrzesińskiej firmie? O tym w aktualnym wydaniu „WW”. (fib)

Ostatnio zmieniany czwartek, 07.05.2015, 15:41

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.