A+ A A-

Francuzi wbijają nóż w plecy SIWL-u

piątek, 02.12.2016, 06:00

„Wypowiadamy umowę i prosimy o zwrot narzędzi” – pismo mniej więcej takiej treści przysłała francuska firma VALEO do wrzesińskiej fabryki SIWL. – Dla firmy to cios w plecy – mówi prezes Krzysztof Grzybowski.VALEO to potentat w produkcji części do samochodów. Na całym świecie posiada 85 fabryk, a lista ich podwykonawców zawiera setki przedsiębiorstw. Jednym z nich jest wrzesiński SIWL ze 120-osobową załogą. 

Kiedy w 2014 roku SIWL stanął na skraju przepaści, współpraca z VALEO uratowała firmę, ponieważ Francuzi udzielili jej 3-milionowej pożyczki oraz podtrzymali zamówienia. Do końca współpracy pracowało 23 form do wtryskarek, każda o wartości około miliona złotych. 

Wszystko szło w miarę dobrze, SIWL wywiązywał się z umowy, w ostatnich miesiącach udało się nawet pozyskać nowych klientów. Były plany zwiększenia zatrudnienia. Wszystkie te nadzieje runęły, kiedy Francuzi zerwali współpracę. 

Czy to już ostateczny koniec SIWL-u? Ile osób dostało wypowiedzenia? O tym piszemy w najnowszym wydaniu „WW”. (W)

Ostatnio zmieniany piątek, 02.12.2016, 09:08

Przeczytaj również

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.