A+ A A-

Relacja z seminarium biznesowego (galeria/wideo)

czwartek, 24.11.2016, 16:06

Był piątek. Powoli zapadał zmrok, a w budynku przy Kaliskiej 1D z każdą chwilą przybywało gości...Witały ich zaparkowane przy wejściu nowiutkie Toyoty i Lexusy. Parę osób skorzystało z możliwości jazdy próbnej. Wewnątrz, na parterze, tam gdzie na co dzień funkcjonuje Biuro Reklam i Ogłoszeń „Wiadomości Wrzesińskich” gwar i rozmowy kuluarowe.

Ktoś spotkał dawno nie widzianego kolegę, byłego partnera w interesach, drugi panią prezes banku, gdzie ma konto firmowe. Przedstawiciele Mennicy Wrocławskiej prezentowali sztabki złota oraz monety kolekcjonerskie, Bank Millenium, z dyrektor regionalną z Warszawy na czele, poszukuje lokalu we Wrześni, aby otworzyć u nas oddział.

Były też panie z firmy www.DrBarbara.pl , które przy pomocy specjalnej wagi, określają zawartość w naszym organizmie wody, mięśni, tłuszczu. Jest też dietetyczka, która udziela porad żywieniowych dostosowanych do wyników, jakie uzyskaliśmy na wadze.
Dziewczyny z biura ogłoszeń wraz z szefową, Jolantą Śliwczyńską woziły zainteresowanych windą na drugie piętro i pokazywały studio telewizyjne oraz newsroom na pierwszym piętrze, czyli miejsce, gdzie pracują dziennikarze.

Jednocześnie do ogromnego słoja zbierane są wizytówki, a także wypełniane są specjalne kupony, a wszystko po to, żeby wśród obecnych wylosować szczęśliwca, który do domu wróci ze sztabką złota, ufundowaną przez Mennicę Wrocławską. Do wygrania były również inne nagrody: moneta kolekcjonerska, zestawy piw i szklanek miłosławskiej Fortuny, a także półroczne prenumeraty „WW”.

Najważniejszą częścią seminarium były jednak wykłady, które wrzesińskim i nie tylko wrzesińskim przedsiębiorcom miały przekazać jak najwięcej wiedzy biznesowej. Zaczęło się od wystąpienia (z telebimu) prof. dr hab. Witolda Modzelewskiego, który omówił ryzyka, z jakimi na co dzień styka się przedsiębiorca, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyk podatkowych.

Do tej tematyki nawiązał Marcin Teodorowicz z Focus Finance, który po przytoczeniu np. bardzo interesujących danych na temat ilości kontroli urzędów skarbowych w naszym kraju, a także ich efektów finansowych (szybko rosną!), skonstatował: 
– Warto zabezpieczyć się i toczenie wszelkich ewentualnych sporów ze skarbówkami powierzyć fachowcom. 


O ambush marketingu, czyli o pewnym rodzaju nieuczciwej konkurencji (np. jesteś sponsorem dożynek, płacisz za to dużo pieniędzy, a tymczasem na tej imprezie wśród publiczności pojawia się grupa osób, która głośno i nachalnie reklamuje produkty Twojej konkurencji) mówił z kolej dr Mariusz Zelek z Adwokackiej Spółki Komandytowej Gutowski i Wspólnicy.

Drugi przedstawiciel tej kancelarii, dr Piotr Binas przekazał wiele praktycznych porad jak postępować wówczas, kiedy przedsiębiorca jest ścigany na podstawie Kodeksu Karnego Skarbowego. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja Hanny Jankiewicz z grupy Goldenmark, która mówiła o zaletach oszczędzania poprzez kupowanie złota.

Bardzo praktyczne podejście do zabezpieczania się przedsiębiorców i ich firm na wypadek niespodziewanej śmierci własnej lub wspólników zaprezentował Leszek Kubiniec z Avivy, a część wykładową zakończyła Marlena Filipowska, konsultantka Salonu Mody Cybina. Później odsłoniły się parawany i uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek serwowany przez wrzesińską firmę Avocado oraz na piwo ufundowane przez Fortunę.

Wszystkie wykłady można obejrzeć poniżej oraz na Wwtv.pl i TelewizjaWrzesnia.pl. 
Planujemy organizować następne seminaria.  

Waldemar Śliwczyński

RELACJA Z SEMINARIUM

 

 

WYKŁADY 


Współczesne ryzyka podatkowe


 

Prof. dr hab. Witold Modzelewski – prezes zarządu ISP, doradca podatkowy nr 00001, radca prawny.
Najbardziej znany specjalista w dziedzinie podatków i prawa podatkowego. Profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autor i współautor kilku tysięcy publikacji książkowych i artykułów poświęconych głównie podatkom i prawu podatkowemu. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej oraz na innych uczelniach. Od ponad 30 lat prowadzi wykłady i seminaria na temat podatków i prawa podatkowego.


 


Bezpieczeństwo podatkowe na tle potrzeb budżetu państwa – rozwiązania rynkowe 


 

Marcin Teodorowicz – właściciel firmy Focus Finance. Absolwent Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 1997 roku związany z branżą finansową. Od 10 lat ściśle związany z ISP Modzelewski oraz Allianz w zakresie ochrony przedsiębiorców przed kosztami związanymi z kontrolami skarbowymi oraz odpowiedzialnością cywilną władz spółek prawa handlowego.


 


Niekonwencjonalne techniki reklamowe a nieuczciwa konkurencja. Ambush marketing


 

dr Mariusz Zelek – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, arbiter Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy PIIiT z siedzibą w Warszawie, wykładowca Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, autor lub redaktor ponad dwudziestu publikacji naukowych z zakresu m.in. prawa własności intelektualnej i prawa Internetu w czasopismach polskich i zagranicznych.


 

Przedsiębiorca a postępowanie karne


 

dr Piotr Binas – doktor nauk prawnych, autor publikacji z zakresu prawa karnego i prawa postępowania karnego, absolwent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (LL.B.), wykładowca akademicki, sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Poznaniu, wykładowca Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, członek Komisji Szkolenia przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu, członek Poznańskiego Seminarium Karnistycznego.


 

Jak zabezpieczyć swój biznes. Bezpieczeństwo dla rodziny. Firma dla pokoleń


 

Leszek Kubiniec – od 21 lat pracuje w Aviva. Specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie, obsługując zarówno klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Tym, którzy chcą być mądrzy przed szkodą doradza jak w różnych, nawet najtrudniejszych i niespodziewanych sytuacjach losowych zapewnić bezpieczeństwo finansowe: im samym, ich rodzinom, pracownikom, firmom. Jest sygnatariuszem Kodeksu Etyki Zawodowej Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych.


 

Złoto fizyczne - wartość od pokoleń

 


Hanna Jankowiak – dyrektor Regionu Sprzedaży Polska Północna w Mennicy Wrocławskiej Grupa Goldenmark. Od wielu lat zawodowo związana z obszarem finansów, głównie jako lider i manager zespołów. Doświadczony coach, Certyfikowany Trener Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Z pasją przekazuje wiedzę i naucza, prowadząc wiele warsztatów i spotkań o tematyce finansowej w kraju.

Wizerunek w biznesie

 


Marlena Filipowska – konsultantka Salonu Mody Cybina zajmująca się profesjonalnym budowaniem wizerunku firm i osób prywatnych. Konsultanci Salonów Mody Cybina ciągle pracują, aby podnosić swoje kwalifikacje, na bieżąco śledzą trendy w modzie, abyście Państwo mogli nam w pełni zaufać w doborze ubrań na wszelkie okazje, również na spotkania biznesowe. Naszymi klientami są duże firmy oraz przedstawiciele wolnych zawodów, takich jak: lekarze, prawnicy, handlowcy.


 

PARTNERZY SEMINARIUM BIZNESOWEGO

http://www.aviva.pl/

http://www.toyota-ukleja.pl/

http://www.isp-modzelewski.pl/

http://gutowski.pro/

http://drbarbara.pl/

http://www.cybina.pl/

http://www.browarfortuna.pl/

http://www.cukierniasowa.pl/

https://mennicawroclawska.pl

https://www.bankmillennium.pl/

http://wrzesnia.info.pl/

http://telewizjawrzesnia.pl/

Toyota: https://youtu.be/kGnfs_tjSOE


Lexus: https://youtu.be/F9Uk2aEV3rU


 

O NAS: 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 25.11.2016, 11:11

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.