A+ A A-

Volkswagen Września oficjalnie otwarty

poniedziałek, 24.10.2016, 13:32

O godz. 12.30 rozpoczęła się gala otwarcia nowej fabryki Volkswagena pod Wrześnią. Na ten dzień długo czekali wszyscy zaangażowani w budowę zakładu. Po dwóch i pól roku od ogłoszenia decyzji o wyborze Wrześni, Volkswagen oficjalnie rusza z produkcją.

Z tej okazji w Białężycach odbywa się uroczysta gala z udziałem wielu znakomitych gości z Polski i zagranicy. Krótkie filmy z gali publikujemy na naszym facebookowym profilu.  

– W tym miejscu będzie produkowany najnowocześniejszy samochód dostawczy w Europie – powiedział podczas konferencji prasowej prezes marki Volkswagen Samochody Użytkowe Eckhard Scholz.

– Nowym Crafterem wzbudzimy sensację w swoim segmencie i znacząco poprawimy swoją pozycję na rynku. Udowodnimy nim, że zmierzamy ku przyszłości – dodał.

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński podziękował Volkswagenowie za zaufanie, jakim obdarzył Polskę i wyraził nadzieję, na „kolejne takie udane inwestycje w Polsce”.

Docelowo w fabryce zostanie zatrudnionych ok. 3 tys. osób, które będą pracować na trzy zmiany. Wydajność zakładu ma wynieść ma nawet 100 tys. aut rocznie. Nowa generacja modelu Crafter będzie powstawać w 50 wariantach.

Więcej informacji już niebawem.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24.10.2016, 15:37

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.