A+ A A-

1 % podatku. Kto i dlaczego zyskał najwięcej?

piątek, 07.10.2016, 06:00

Wiemy już, jak wygląda podział środków z 1 proc. dla lokalnych organizacji pożytku publicznego. Największym zaufaniem wrześnian cieszy się Fundacja Dzieci Wrzesińskich. Urząd Skarbowy udostępnił dane pokazujące, które z lokalnych organizacji wrześnianie wspierają najchętniej. ieszkańcy powiatu przekazali w tym roku w ramach 1 proc. na cele charytatywne ponad milion złotych, z tego 64 815 zł dla lokalnych stowarzyszeń. 

W 2016, podobnie jak w kilku poprzednich latach, wrześnianie najchętniej odpisywali 1 proc. dla Fundacji Dzieci Wrzesińskich. – Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom. Myślę, że tak wysoka kwota odpisów to wynik tego, że ludzie obserwują nasze działania. Staramy się robić dużo dla dzieci, młodzieży i seniorów – mówi Lila Pylak, prezes Fundacji Dzieci Wrzesińskich.

W tym roku dzięki przekazom 1 proc. podatku FDW zyskała ponad 40 608 zł. Około połowa tej kwoty zostanie przekazana na subkonta podopiecznych fundacji, głównie chorych i niepełnosprawnych dzieci. Druga część zostanie przeznaczona na działalność własną fundacji. 

Ile środków otrzymały pozostałe stowarzyszenia i kluby z terenu powiatu? O tym piszemy w najnowszym wydaniu „WW”. (kul)

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.