A+ A A-

Film w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego opowiadający historię życia rodziny Beksińskich, Zdzisława słynnego malarza oraz Tomka dziennikarza muzycznego i tłumacza, "Ostatnia rodzina" zdobył główna nagrodę publiczności w kategorii najlepszy film fabularny. 

W środę po południu w kinie Trójka rozpoczął się XXIV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Przegląd filmów potrwa cztery dni skończy się w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy to laureaci odbiorą specjalne nagrody, czyli statuetki Jańcia Wodnika.

 

Trwa okres rozliczeń z fiskusem. Składnie zeznania podatkowego to okazja, żeby podzielić się ułamkiem naszego podatku ze stowarzyszeniami i potrzebującymi osobami. 

Piękni, młodzi, uśmiechnięci -  w sobotę 28 stycznia uczniowie techników Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zatańczyli studniówkowego poloneza.

Pełna sala widzów Wrzesińskiego Ośrodka Kultury oklaskiwała występy samorządowców, nauczycieli i dzieci podczas koncertu na rzecz chorej Katarzyny Matysiak z Ciemierowa.

W piątek 27 stycznia poloneza zatańczyli maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. 

 

Dzięki interwencji radnego Prawa i Sprawiedliwości Przemysława Hirschfelda dowiedzieliśmy się, że w szpitalu działa specjalna komisja, która ocenia jakość posiłków. Ale to nie jedyny „hit” z dzisiejszej sesji rady powiatu.

 

Lokalne struktury partii Wolność oraz stowarzyszenie Endecja zapraszają na wykład Karola Nowackiego pt. „Prawo dotyczące broni w Polsce”.

Gmina ogłosiła przetarg na zakup autobusu elektrycznego. 

Soliści Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej wystąpili we Wrześni z koncertem karnawałowym.

Pogoda

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.