A+ A A-

Taki APP Krispol chce się oglądać (galeria)

sobota, 28.01.2017, 21:18

Pomarańczowi sprawili kibicom miłą niespodziankę w swoim setnym pierwszoligowym meczu. W sobotę ograli trzeci zespół ligi.

Wieczór w hali przy Słowackiego rozpoczął się nietypowo. W miejsce bileterów na kibiców czekał stół, na którym królował chleb ze smalcem. Potem było już tylko lepiej. Świetnie spisywali się wrzesińscy siatkarze, a organizatorzy obok sporej dawki klubowych statystyk przygotowali dla kibiców także konkursy.

Mecz od silnego uderzenia rozpoczął Krzysztof Zapłacki, po chwili dołączył do niego Marcin Iglewski, stąd przewaga krispolowców rosła i rosła. Goście w pierwszym secie nie mogli się odnaleźć, a Łukasz Owczarz i Damian Bułkowski szybko odesłani zostali do kwadratu.

W drugiej odsłonie szybko zdobyliśmy czteropunktową przewagę, ale środkowa część partii nie była  udana. Przechodząc do końcówki goście prowadzili już 20:17. Na zagrywkę wszedł wówczas Witalij Szczitkow i wręcz rozstrzelał nią rywali. Wrześnianie zdobyli pięć kolejnych piłek, a dzieła samozagłady dopełnił Bułkowski, serwując w ostatniej akcji w połowę siatki.

Szczitkow nie zamierzał zwalniać ręki i na początku trzeciego seta. Pomarańczowi prowadzili 6:0 i choć w połowie roztrwonili sporą część przewagi (13:12), nie dali już sobie wyrwać wygranej.

Niespodziewanie, choć wydaje się, że zasadnie, przyznano dwie nagrody MVP meczu. Kibice bohaterów victorii widzieli w osobach Szczitkowa i Iglewskiego. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że na spore uznanie zasłużyli i inni siatkarze, choćby Wiktor Matuszak i Zapłacki.

Trener Sławomir Gerymski mógł być dumny ze swoich zawodników, ale też zrobił ukłon w kierunku świętującej wrzesińskiej siatkówki. Na plac desygnował aż pięciu rodowitych wrześnian, co na przestrzeni poprzednich 99 meczów zdarzyło się tylko raz. Cieszmy się.

W piątkowym wydaniu "WW" napiszemy o szpiegu z krainy deszczowców, zamieścimy wyniki i tabele oraz dokładniejsze statystyki meczu. (len)

I liga: APP Krispol Września – Stal AZS Nysa 3:0 (18, 23, 20)
I set: 4:2, 8:6, 12:9, 16:10, 20:16, 25:18
II set: 3:4, 8:6, 12:8, 15:16, 17:20, 22:20, 25:23
III set: 4:0, 8:3, 12:8, 16:13, 20:15, 25:20

APP Krispol: Szczitkow (7 pkt), Iglewski (18 pkt), Zapłacki (12), Dobosz (6), Szczygielski (5), Schmidt (7) i Matuszak (55 proc. pozytywnego przyjęcia) i Jasiński (2), Matula, Karpiewski, Brzóstowicz (1), Pachocki, Torzewski