A+ A A-

Taki APP Krispol chce się oglądać (galeria)

sobota, 28.01.2017, 21:18

Pomarańczowi sprawili kibicom miłą niespodziankę w swoim setnym pierwszoligowym meczu. W sobotę ograli trzeci zespół ligi.Wieczór w hali przy Słowackiego rozpoczął się nietypowo. W miejsce bileterów na kibiców czekał stół, na którym królował chleb ze smalcem. Potem było już tylko lepiej. Świetnie spisywali się wrzesińscy siatkarze, a organizatorzy obok sporej dawki klubowych statystyk przygotowali dla kibiców także konkursy.

Mecz od silnego uderzenia rozpoczął Krzysztof Zapłacki, po chwili dołączył do niego Marcin Iglewski, stąd przewaga krispolowców rosła i rosła. Goście w pierwszym secie nie mogli się odnaleźć, a Łukasz Owczarz i Damian Bułkowski szybko odesłani zostali do kwadratu.

W drugiej odsłonie szybko zdobyliśmy czteropunktową przewagę, ale środkowa część partii nie była  udana. Przechodząc do końcówki goście prowadzili już 20:17. Na zagrywkę wszedł wówczas Witalij Szczitkow i wręcz rozstrzelał nią rywali. Wrześnianie zdobyli pięć kolejnych piłek, a dzieła samozagłady dopełnił Bułkowski, serwując w ostatniej akcji w połowę siatki.

Szczitkow nie zamierzał zwalniać ręki i na początku trzeciego seta. Pomarańczowi prowadzili 6:0 i choć w połowie roztrwonili sporą część przewagi (13:12), nie dali już sobie wyrwać wygranej.

Niespodziewanie, choć wydaje się, że zasadnie, przyznano dwie nagrody MVP meczu. Kibice bohaterów victorii widzieli w osobach Szczitkowa i Iglewskiego. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że na spore uznanie zasłużyli i inni siatkarze, choćby Wiktor Matuszak i Zapłacki.

Trener Sławomir Gerymski mógł być dumny ze swoich zawodników, ale też zrobił ukłon w kierunku świętującej wrzesińskiej siatkówki. Na plac desygnował aż pięciu rodowitych wrześnian, co na przestrzeni poprzednich 99 meczów zdarzyło się tylko raz. Cieszmy się.

W piątkowym wydaniu "WW" napiszemy o szpiegu z krainy deszczowców, zamieścimy wyniki i tabele oraz dokładniejsze statystyki meczu. (len)

I liga: APP Krispol Września – Stal AZS Nysa 3:0 (18, 23, 20)
I set: 4:2, 8:6, 12:9, 16:10, 20:16, 25:18
II set: 3:4, 8:6, 12:8, 15:16, 17:20, 22:20, 25:23
III set: 4:0, 8:3, 12:8, 16:13, 20:15, 25:20

APP Krispol: Szczitkow (7 pkt), Iglewski (18 pkt), Zapłacki (12), Dobosz (6), Szczygielski (5), Schmidt (7) i Matuszak (55 proc. pozytywnego przyjęcia) i Jasiński (2), Matula, Karpiewski, Brzóstowicz (1), Pachocki, Torzewski

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.