A+ A A-

Dobre złego początki siatkarzy Orlika (galeria)

sobota, 28.01.2017, 15:33

Miłosławski Orlik przegrał mecz III ligi z SPS Słupca 1:3. W obu zespołach roiło się od… wrześnian.

Mecz 13. kolejki wyjątkowo rozegrano w piątkowy wieczór. Na trybunach hali na Bugaju zasiadło 60 kibiców, którzy w pierwszym secie mieli powody do zadowolenia. Gospodarze pewnie wygrali inaugurującą odsłonę.

W drugiej partii podopieczni trenera Jerzego Kowalskiego także szybko przejęli inicjatywę. Prowadzili już 12:8, ale równie błyskawicznie roztrwonili przewagę. Gdy Jarosław Kaczmarek zakończył ze środka kontrę Orlik na 18:16, wydawało się, że i druga partia padnie łupem miejscowych. Na nieszczęście dla nich po drugiej stronie siatki koncertową końcówkę zagrali Mikołaj Kurek i Kamil Ziętek.

Trzeci set trzymał w napięciu do ostatniej piłki. Jego losy rozstrzygnęły się po długiej grze na przewagi. Siatkarze Orlika w końcówce głośno kontestowali trzy kontrowersyjne decyzje arbitra. Na nic to się zdało, goście wygrali partię 30:28.

W czwartym secie wyrównana gra toczyła się do wyniku 15:15. Dobrze do tej pory przyjmujący zagrywki Łukasz Narożny zgubił dwie piłki. Słupczanie, w składzie których pojawił się w tym czasie na skrzydle Artur Helman, nie pozwolili już sobie odebrać prowadzenia i w efekcie mogli cieszyć się z trzech meczowych punktów. Kto wie, czy nie na wagę wygrania ligi. (len)

III liga: Orlik Miłosław – SPS Słupca 1:3 (-18, 22, 28, 22)