A+ A A-

Kolejna wyjazdowa porażka APP Krispol

sobota, 21.01.2017, 20:54
W. Szczitkow po raz pierwszy nie zaczął meczu w wyjściowej szóstce W. Szczitkow po raz pierwszy nie zaczął meczu w wyjściowej szóstce

Wrzesińscy pierwszoligowcy polegli w Siedlcach. W sobotni wieczór walkę z wyżej notowanym rywalem nawiązali tylko w jednym secie.

Od początku sezonu wrześnianom nie udało się jeszcze wygrać żadnego pojedynku z pierwszą czwórką ligowej tabeli. Mecz w Siedlcach miał być tym pierwszym, miał być przełomowym. Nie był.

Pomarańczowi słabo weszli w mecz. Od stanu 7:8 seriami tracili punkty. Nie pomogła podwójna zmiana zaordynowana przez trenera Sławomira Gerymskiego.

W drugiej odsłonie siedlczanie zaczęli serwować na Wiktora Matuszaka, bo Krzysztofa Zapłackiego nie było już na boisku. Na siatce w tym okresie nie mógł sobie poradzić Marcin Iglewski, zmienił go Łukasz Karpiewski i gospodarze szybko zdobyli przewagę. Ta dramatycznie rosła z każdym fragmentem seta. Wrzesiński szkoleniowiec rotował składem, na placu pojawiła się cała dwunastka, aż 10 naszych siatkarzy zdobywało punkty atakiem, ale na nic to się zdało.

APP Krispol postawiony pod murem z nerwem zaczął trzecią partię. Po dwóch blokach Mateusza Jasińskiego prowadził 10:7. Gospodarze zaczęli się też mylić w ataku, co dawało nadzieję, że wrześnianie wrócą do gry. Pięć punktów przewagi nasi siatkarze szybko roztrwonili. Po kontrze skutecznego tego dnia Damiana Dobosza pomarańczowi powrócili na prowadzenie w samej końcówce, którą przechylili na swoją korzyść.

Niestety, wrześnianie nie poszli za ciosem. Od początku czwartego seta inicjatywa należała do siedlczan. Nie potrafiliśmy rywali odrzucić zagrywka od siaki. Ci, zresztą jak w całym meczu,  przyjmowali na niewiarygodnym procencie.

KPS Siedlce – APP Krispol Września 3:1 (14, 13, -23, 17)
I set: 4:3, 8:5, 12:8, 16:9, 20:11, 25:14
II set: 4:1, 8:2, 12:5, 16:6, 20:9, 25:13
III set: 2:4, 7:8, 9:12, 11:16, 20:19, 23:25
IV set: 4:1, 8:4, 12:5, 16:8, 20:13, 25:17
APP Krispol: Matula (5), Iglewski (11), Zapłacki (2), Dobosz (17), Szczygielski (4), Schmidt (4) i Matuszak (libero, 45 proc. przyjęcia) oraz Jasiński (11), Karpiewski (2), Szczitkow (0), Banasiak (1), Brzóstowicz (1)