A+ A A-

Arcyważny mecz pomarańczowi zagrają w środę

wtorek, 17.01.2017, 15:56

 W najbliższą środę, 18 stycznia, APP Krispol rozegra kolejny ligowy mecz. Zmierzy się w nim z AGH Kraków.Pojedynek niesie z sobą spory ciężar gatunkowy. Oba zespoły walczą o miejsce w ósemce gwarantującej fazę play-off. Ewentualna porażka byłaby bardzo bolesna szczególnie dla wrześnian, których od 9 miejsca dzielą w tabeli zaledwie 4 punkty.

W pierwszej rundzie siatkarze trenera Sławomira Gerymskiego wygrali mecz w Krakowie. Tylko ten jeden raz nasi zawodnicy przywieźli z delegacji komplet punktów. Wydawałoby się, że wygrana we Wrześni jest więcej niż prawdopodobna. Tym bardziej, że goście najpewniej wystąpią bez czołowego swojego siatkarza, kontuzjowanego Arkadiusza Żakiety.

Okazuje się jednak, że nasi środowi rywala bardzo dobrze radzili sobie bez swojego atakującego w sobotnim meczu ze Ślepskiem. Byli o mały krok od sprawienia olbrzymiej niespodzianki i ogrania lidera 3:0. Ostatecznie musieli zadowolić się tylko jednym oczkiem.

Wrześnianie specjalizują się w wynikach „na sucho”. Wygrywają 3:0, albo przegrywają w takim stosunku. Na 14 meczów w ich wykonaniu aż 9 kończyło się w trzech setach. To swoisty rekord ligi.

W dotychczasowych siedmiu meczach ligowych z AGH APP Krispol wygrał trzykrotnie i poniósł cztery porażki. Jeszcze nigdy w jednym sezonie nie udało się wygrać dwóch pojedynków.

Goście prawdopodobnie wybiegną na parkiet w składzie: Adamski, Gajdek, Fornal, Surma, Dudziński, Kania oraz Bik i Wroniecki (obaj libero).
APP Krispol rozpocznie mecz zapewne następującą siódemką: Szczitkow, Iglewski, Jasiński, Dobosz, Szczygielski, Schmidt i Matuszak (libero).

I liga: APP Krispol – AGH Kraków
Hala ul. Słowackiego, 18 stycznia, 18.00

Ostatnio zmieniany wtorek, 17.01.2017, 19:17

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.