A+ A A-

Bez zdobyczy wracają nasi siatkarze z Zawiercia

sobota, 14.01.2017, 00:00

APP Krispol przegrał 0:3 w hali wicelidera I ligi. Pomarańczowi szczególnie słabo prezentowali się w pierwszych 50 minutach gry.

W inauguracyjnym secie wrześnianie kiepsko przyjmowali i kolejny raz mieli kłopoty z kończeniem z lewego skrzydła (3 na 11). Gospodarze zaś byli skuteczni na kontrach, toteż partia miała jednostronny przebieg.

Punktujący w pierwszej odsłonie Marcin Iglewski gorzej szedł w drugą partię. Niewiele dało wprowadzenie do gry w miejsce Krzysztofa Zapłackiego Mateusza Jasińskiego. W Warcie świetnie rozgrywał Jarosław Macionczyk, jego koledzy atakowali na wysokim procencie i gospodarze prowadzili nawet ośmioma oczkami (21:13). W końcówce nasi siatkarze zmniejszyli stratę do dwóch piłek (21:23), ale seta nie uratowali.

Po dwóch kolejnych pajpach Jasińskiego pomarańczowi wyszli po raz pierwszy w meczu na prowadzenie w trzeciej partii (5:4). Rywale szybko przewrócili status quo. Po asie Adama Banasiaka APP Krispol wyrównał (19:19). Nie udało się jednak odwrócić losów meczu. Techniczny błąd Sebastiana Matuli i odbiór na drugą stronę Jasińskiego pozwoliło Warcie kontrolować końcówkę.

Warta Zawiercie – APP Krispol Września 3:0 (17, 22, 23)
I set: 4:1, 8:4, 12:5, 16:9, 20:13, 25:17
II set: 4:2, 8:6, 12:8, 16:11, 20:13, 23:21, 25:22
III set: 4:2, 7:8, 12:11, 16:13, 20:19, 25:23

APP Krispol: Szczitkow (0 pkt), Iglewski (12), Dobosz (8), Zapłacki (2), Szczygielski (14), Schmidt (3), Matuszak (libero) oraz Matula (1), Jasiński (6), Karpiewski (1) i Banasiak (2)

W piątkowym wydaniu „WW” zamieścimy nie tylko ciekawsze statystyki tego mecz, ale też zrelacjonujemy środowy pojedynek z AGH Kraków. (len)

Ostatnio zmieniany sobota, 14.01.2017, 19:53