A+ A A-

Victoria najlepsza w świątecznym turnieju (galeria)

niedziela, 16.12.2012, 12:14

Piłkarze Victorii okazali się bezlitośni dla przeciwników zaproszonych do udziału w świątecznym turnieju old boys. W finale po rzutach karny wrześnianie pokonali naszpikowanego gwiazdami Lecha Poznań.Świąteczny Turniej Old Boys o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oprócz gospodarzy zgromadził na starcie drużyny Lecha i Warty Poznań, Mieszka Gniezno, Polonii Chodzież i Chrobrego Głogów. Rywalizacja cieszyła się sporym zainteresowaniem kibiców. Zwłaszcza mecze, w których na boisku występowali wrześnianie rozgrywane były prawie przy pełnych trybunach. Ci, którzy w minioną sobotę przyszli do hali przy ulicy Kosynierów byli świadkami stojącego na wysokim poziomie piłkarskiego widowiska tworzonego przez wielu znanych, jeszcze nie tak dawno występujących na ligowych boiskach zawodników. Organizatorzy turnieju zadbali również o jego świąteczną oprawę. Był występ wrzesińskiej orkiestry dętej, byli zaproszeni oficjele na czele z Burmistrzem Wrześni Tomaszem Kałużnym. W trakcie turnieju minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego przed kilkoma dniami byłego wiceprezesa i prezesa Victorii – Mariana Jackowskiego.

Na początku rywalizację przeprowadzono w dwóch grupach. W grupie A bezkonkurencyjny okazał się Lech Poznań wygrywając oba swoje pojedynki. Na drugim miejscu uplasował się Mieszko Gniezno. W grupie B o to, kto będzie mógł ubiegać się o miejsce w finale walka trwała do ostatniego meczu. Victoria po remisie 3:3 z Polonią Chodzież w ostatnim pojedynku grupowym musiała pokonać Wartę Poznań. Warciarze byli w takiej samej sytuacji, bo również zremisowali z zespołem z Chodzieży. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg, a gola przesądzającego o zwycięstwie Victorii na 10 sekund przed jego zakończeniem zdobył Tomasz Lisowski.

Pojedynki półfinałowe rozegrano systemem „na krzyż”. Lech Poznań łatwo uporał się z Polonią Chodzież. Grający przeciwko Mieszkowi Gniezno wrześnianie ponownie zafundowali swoim kibicom horror. Na 3. min przed końcem pojedynku Victoria przegrywała 1:2. Do remisu doprowadził Zbigniew Nowicki, a o zwycięstwie zadecydowały trafienia Lisowskiego i Tomasza Strzelczyka.

W pojedynku o 3 miejsce Mieszko 2:1 pokonał Polonię Chodzież. Mecz finałowy ponownie rozgrzał kibiców do białości. Lech mający w swoim składzie takie gwiazdy jak: Jacek Dębiński, Czesław Owczarek, Jarosław Araszkiewicz, Waldemar Krygier, Sławomir Twardygrosz postawił Victorii twarde warunki. Prowadzenie w spotkaniu zmieniało się, co chwila, a gola na 6:6, zmuszającego do rozstrzygnięcia meczu w rzutach karnych Waldemar Przysiuda zdobył na kilkanaście sekund przed jego końcem. Po kilku kolejkach rzutów karnych szczęście uśmiechnęło się do wrześnian, którzy wygrali je 8:7.

Po zakończeniu rywalizacji na boisku dokonano podsumowań turnieju. Statuetkę dla najlepszego strzelca zdobył Jacek Dembiński (Lech Poznań). Najlepszym zawodnikiem wybrano Waldemara Krygera (Lech Poznań), najlepszym bramkarzem Marcina Staszaka (Victoria Września), a najlepszym zawodnikiem z Wrześni Waldemara Przysiudę. RC

Victoria Września zagrała w składzie: Marcin Staszak – Waldemar Przysiuda, Tomasz Brandt, Tomasz Strzelczyk, Grzegorz Klechammer, Jacek Krzyżkowiak, Tomasz Krzyżkowiak, Zbigniew Nowicki, Roman Graczyk, Tomasz Lisowski, Jacek Staszak, Jarosław Staszak, Kazimierz Kulecki

Wyniki meczów grupy A 

Lech Poznań – Mieszko Gniezno 4:1

Mieszko Gniezno – Chrobry Głogów 4:2

Lech Poznań – Chrobry Głogów 8:7

Wyniki meczów grupy B

Victoria Września – Polonia Chodzież 3:3

Polonia Chodzież – Warta Poznań 4:4

Victoria Września – Warta Poznań 4:3

I półfinał

Lech Poznań - Polonia Chodzież  9:5

II półfinał

Mieszko Gniezno - Victoria Września 2:4

Mecz o V miejsce

Chrobry Głogów - Warta Poznań  5:3

Mecz o III miejsce

Polonia Chodzież - Mieszko Gniezno 1:2

Finał

Lech Poznań - Victoria Września 6:6  (7:8 k)

 Kolejność końcowa turnieju

1. Victoria 

2. Lech Poznań

3. Mieszko Gniezno

4. Polonia Chodzież

5. Chrobry Głogów

6. Warta Poznań

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17.12.2012, 19:45

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.