A+ A A-

Pierwszy sparing Victorii

sobota, 28.01.2017, 22:09

Victoria pokonała Vitcovię Witkowo w swoim pierwszym meczu sparingowym. Podczas spotkania przewaga wrześnian była znaczna, ale zabrakło im nieco skuteczności.Pierwszy z kilku zaplanowanych do rozegrania meczów na boisku ze sztuczną trawą w Gnieźnie Victoria rozegrała w minioną sobotę. Przeciwnikiem wrześnian był czołowy zespół poznańskiej klasy okręgowej – Vitcovia Witkowo. Pojedynek prowadzony był w bardzo trudnych warunkach. Pomimo tego, że na zewnątrz boisko wyglądało na zielone na dole trawy znajdował się lód, który zawodnikom zdecydowanie utrudniał poruszanie się. Od samego początku meczu przewagę optyczną posiadali zawodnicy Victorii. To jednak gracze z Witkowa zdobyli w 38. min pierwszego gola.

 Po przerwie wrześnianie zaczęli budować swoją przewagę bramkową. Najpierw w 49. min po dośrodkowaniu Mateusza Goździaszka z rzutu rożnego trafienie głową zaliczył Sebastian Maciejewski. Pięć minut później po prostopadłym podaniu Dawida Kierzka uderzeniem z 15. metrów bramkarza Vitcovii zaskoczył Hubert Oczkowski. Wynik meczu na 3:1 w 60. min ustalił testowany zawodnik pochodzenia nigeryjskiego Emmanuel Udoudo.

- Miałem okazję po raz pierwszy w meczu zobaczyć dużą grupę zawodników i to, co zobaczyłem mogę z czystym sumieniem określić, że napawa optymizmem. W zawodnikach drzemie duży potencjał, widać, że są zaawansowani technicznie, nie ma też problemu z kreowaniem gry. Mimo trudnych warunków stworzyliśmy wiele bardzo dobrych kombinacyjnych akcji i ciekawych zagrań. Jedyny widoczny mankament to tylko brak skuteczności – oceniał po meczu trener Andrzej Ostański. RC

Victoria zagrała w składzie: T. Nowicki (46. Nowaczyk) – Budasz (46. Skrzypczak), Jasiński, Lisiecki (65. B. Nowicki), Krzyżanowski (46. Majewski) – Oczkowski (65. Juchacz), Kruszyński (46. Łabędzki), B. Nowicki (46. Kierzek), Juchacz (46. Jędrzejczyk) – Goździaszek – Przybyszewski (46. Udoudo)

Mecz sparingowy, Victoria Września – Vitcovia Witkowo 3:1 (0:1)

 

Ostatnio zmieniany sobota, 28.01.2017, 22:33

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.