A+ A A-

Płomień najlepszy w swoim turnieju

niedziela, 22.01.2017, 12:32
Zwycięska drużyna  Fot. Marta Owczarzak-Borczuch UMiG Nekla Zwycięska drużyna Fot. Marta Owczarzak-Borczuch UMiG Nekla  

Końcowym sukcesem Płomienia zakończył się zorganizowany przez nekielski klub Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nekla. Gospodarze tylko raz zremisowali wygrywając pozostałe spotkania.Turniej rozegrano w minioną sobotę w hali sportowej w Nekli. W rywalizacji udział wzięło sześć drużyn. Oprócz gospodarzy w rozgrywkach prowadzonych systemem każdy z każdym udział wzięły zespoły: Czarni Czerniejewo, Gamatechnik Nekla, Lider Szczytniki Czerniejewskie, Fara Pelikan Żydowo i Orlik Czerniejewo. 

Turniej jak burza przeszli gospodarze. Płomień w pierwszym swoim meczu 3:0 ograł występujący na co dzień w drugiej futsalowej lidze WTPN zespół Gamatechnik Nekla. Potem gospodarze 4:1 pokonali Lidera Szczytniki Czerniejewskie. W kolejnym spotkaniu neklan padł bezbramkowy remis z Czarnymi Czerniejewo. W przedostatnim swoim meczu miejscowi aż 7:1 wygrali z Orlikiem Czerniejewo. Ostatnie spotkanie Płomienia z Farą Pelikan Żydowo okazało się najważniejsze dla końcowych losów turnieju. Zawodnicy z Żydowa, aby turniej wygrać musieli w tym meczu zwyciężyć. Po bramce Kamila Będzieszaka na 2:1 ze zwycięstwa cieszyli się jednak neklanie przypieczętowując swój końcowy sukces.

Po zakończeniu turnieju oprócz trofeów dla drużyn wręczono także nagrody indywidualne. Najlepszym piłkarzem zawodów wybrano Dawida Maćkowiaka (Czarni Czerniejewo). Najlepszym bramkarzem został Paweł Woźniak (Fara Pelikan Żydowo), a miano króla strzelców przypadło Adrianowi Kogutowi (Gamatechnik). Wśród graczy Płomienia wyróżniono natomiast Bartłomieja Figasa.

- Turniej okazał się dobrą zabawą, w której chyba zasłużenie okazaliśmy się najlepsi. Jesteśmy już w treningu, był to zatem miły akcent ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że zaprezentowana przez nas postawa w turnieju będzie dobrym prognostykiem przed zbliżającą się rundą wiosenną – oceniał trener Płomienia Bartłomiej Figas. RC

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.Płomień Nekla

2.Fara Pelikan Żydowo

3.Gamatechnik Nekla

4.Lider Szczytniki Czerniejewskie

5.Czarni Czerniejewo

6.Orlik Czerniejewo

Płomień Nekla zagrał w składzie: Krystian Dzwonarkiewicz – Bartłomiej Figas, Igor Dworniczak, Bartosz Boroniec, Patryk Maciejewski, Kamil Będzieszak, Norbert Szklarz, Damian Wyrzykiewicz, Artur Grzegorczyk

Fot. Marta Owczarzak-Borczuch UMiG Nekla

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23.01.2017, 14:45

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.