A+ A A-

Sensacyjny zwycięzca WTPN Cup (galeria)

sobota, 07.01.2017, 20:38

Zespół AS-TOM, który został zwycięzcą tegorocznego turnieju WTPN Cup przed jego rozpoczęciem absolutnie nie był zaliczany do grona faworytów. W finale pokonał naszpikowaną czynnymi piłkarzami Karetę Czwórek.W turnieju wystąpiło 10 drużyn podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy. Po rozgrywkach grupowych okazało się, że Grupa A została zdominowana przez byłych i obecnych piłkarzy Victorii Września i Czarnych Czerniejewo, mających w swoich szeregach min. Tobiasza Nowickiego, Macieja i Pawła Lisieckich, Jakuba Groszkowskiego, Tomasza Roszyka, Rafała Wawrzyniaka, Jakuba Maćkowiaka czy Mateusza Kulińskiego. Zespół pod nazwą Kareta Czwórek wygrał wszystkie swoje mecze. Z drugiego miejsca do fazy półfinałowej, z jedną porażką i jednym remisem, wyszedł zespół AS-TOM. W Grupie B z jedną porażką i trzema zwycięstwami najlepszy okazał się zespół Husaria Auto Format Gniezno. Na drugim miejscu z siedmioma punktami i lepszym stosunkiem bramkowym od Izo-Expert uplasowała się drużyna Studio Viva.

Zwycięzcami pojedynków półfinałowych okazała się Kareta Czwórek, która 3:1 pokonała Studio Viva i drużyna AS-TOM wygrywając po rzutach karnych z Husarią Auto Format Gniezno.

W meczu o 3. miejsce naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy Studio Viva i Husarii Auto Format Gniezno. Pojedynek po dwóch golach  Kamila Klechammera i trafieniach Artura Giżewskiego i Adama Graczyka zakończył się zwycięstwem wrześnian 4:0.

W pojedynku finałowym Kareta Czwórek zmierzyła się z drużyną AS-TOM, z którą wygrała już w grupie. Wydawało się, że grający praktycznie bez zmian AS-TOM wcześniej, czy później będzie musiał ulec faworyzowanemu przeciwnikowi. Okazało się, że Karecie Czwórek do przerwy nie udało się zaliczyć żadnego trafienia. Druga połowa meczu okazała się niezwykle dramatyczna. Na 4. min przed zakończeniem pojedynku bramkę dla AS-TOM zdobył Michał Stepaniak. Kareta Czwórek odpowiedziała na to trafieniem w słupek przez Groszkowskiego i niewykorzystaną stuprocentową okazją bramkową M. Lisieckiego. Na niecałą minutę przed końcem Kareta Czwórek wykonywała przedłużony rzut karny, ale okazało się, że strzał Groszkowskiego z 10. metrów obroniony został przez Jakuba Tłoczka. Pięć sekund przed końcową syreną do wyrównania doprowadził Maćkowiak. Doszło zatem do rozstrzygnięcia w rzutach karnych wygranych 3:2 przez zawodników AS-TOM.

Po zakończeniu turnieju dokonano jego podsumowania. Zwycięzcy oprócz okazałego pucharu otrzymali także nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Tobiasza Nowickiego (Kareta Czwórek), najlepszym strzelcem okazał się Jakub Groszkowski (Kareta Czwórek), a najlepszym zawodnikiem uznano Michała Stepaniaka (AS-TOM).

Zespół AS TOM zagrał w składzie: Jakub Tłoczek – Marcin Walkowiak, Dawid Walkowiak, Piotr Ogrodowczyk, Michał Stepaniak, Łukasz Kirkiewicz, Andrzej Stepaniak

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09.01.2017, 18:31

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.