A+ A A-

Victoria ma już nowego szkoleniowca

wtorek, 06.12.2016, 20:48

Nowym szkoleniowcem Victorii został posiadający uprawnienia UEFA A 57-letni trener Andrzej Ostański. Jako zawodnik przyszły trener wrześnian karierę rozpoczął w poznańskiej Warcie, która wówczas występowała w II i III lidze. Z „zielonymi” związał się na kilka sezonów. Po latach spędzonych w Poznaniu przeniósł się do Chemika Police, z którym wywalczył awans do II ligi. W 1989 roku na jakiś czas zakończył karierę piłkarską. Po upływie kilku lat ponownie wrócił na boisko w roli zawodnika Huragana Pobiedziska. Po zakończeniu grania Andrzej Ostański miał krótki epizod jako sędzia piłkarski, ale stwierdził, że to nie jest to i zajął się pracą trenerską. Pomocną dłoń wyciągnął do niego ówczesny prezes Huragana Pobiedziska – p. Krzysztof Wojdanowicz, który najpierw powierzył mu obowiązki trenerskie w drużynie juniorów. Potem przyszła praca z pierwszym zespołem Huragana uwieńczona w sezonie 1998/99 awansem do IV ligi. Po Pobiedziskach przyszedł czas na ponowną pracę z młodzieżą tym razem w Poznaniaku Poznań. Potem był A klasowy zespół Czarnych Kazimierz i Sokół Rakoniewice, z którym wywalczył awans do IV ligi i najwyższe w historii klubu czwarte miejsce na koniec sezonu. Następnie były kluby IV ligowe: Nielba Wągrowiec, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Polonia Środa Wlkp., ponownie Huragan Pobiedziska i Lubuszanin Trzcianka, z którym wywalczył awans do III ligi. Po Trzciance przyszedł czas na Unię Swarzędz, Sokół Kleczew i awans do III ligi wspólnie z trenerem Adamem Topolskim. Potem nastąpił powrót do III ligowego Lubuszanina Trzcianka, następnie występujący w klasie okręgowej  Mawit Lwówek. Potem była jeszcze praca z III ligowym Sokołem Kleczew, Unią Swarzędz i ponownie Sokołem Kleczew. Do Victorii trener Ostański przychodzi z Mawitu Lwówek. 

- Zostałem zatrudniony we Victorii żeby w sezonie 2016/2017 wywalczyć o awans do III ligi. Obecna strata punktowa do lidera jest zarazem i duża i mała. Dołożę wszelkich starań, aby awans stał się faktem. Jeżeli nie uda się odrobić strat na wiosnę to walkę od nowa podejmiemy w sezonie następnym – przedstawia trener Ostański.

- Z trenerem Ostańskim jesteśmy umówieni słownie. Umowę o pracę podpiszemy z dniem 01.01.2017 r. W tej chwili wszystko w klubie ustawione jest pod nowego trenera, to on podejmował będzie kluczowe decyzje dotyczące pierwszego zespołu. Do zatrudnienia trenera Ostańskiego przymierzaliśmy się już po spadku Victorii z III ligi. Wtedy naszą ofertę przebiła Unia Swarzędz. Sprawę jego zatrudnienia pozostawiliśmy otwartą i teraz przyszedł właściwy czas – tłumaczy prezes Victorii Eugeniusz Nowicki. JH\RC

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 06.12.2016, 20:54

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.