A+ A A-

Płomień ucieka z ostatniego miejsca

niedziela, 13.11.2016, 09:58

W sobotnie przedpołudnie piłkarze Płomienia wygrali niezwykle ważny mecz z Błękitnymi Mąkolno. Zainkasowany komplet punktów pozwolił neklanom opuścić ostatnie miejsce w tabeli. 

Początek spotkania pokazał, że oba zespoły chcą grać z pełnym zabezpieczaniem sobie tyłów. Żadna ze stron nie zamierzała w zdecydowany sposób atakować, ani forsować tempa. Akcja przeprowadzona przez Płomień w 15. min przyniosła gospodarzom prowadzenie. Po długim dograniu Bartłomieja Figasa z piłką pod polem karnym Mąkolna znalazł się Norbert Szklarz, którego dokładne podanie pozwoliło Kamilowi Będzieszakowi trafić do siatki z 8. metrów. Niestety już 7. min później przyjezdni doprowadzili do wyrównania, trafiając do siatki uderzeniem piłki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Do końca pierwszej części gry żadnej z drużyn nie udało się już w istotny sposób stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Po przerwie sytuacja zaczęła układać się dla Płomienia zdecydowanie lepiej. Neklanie potrafili wypracować sobie kilka sytuacji strzeleckich, z których dwie zamienili na bramki. Najpierw po kwadransie gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem Mąkolna piłkę w siatce po raz drugi umieścił Będzieszak. Wynik spotkania w 70. min na 3:1 ustalił Norbert Szklarz wykorzystując podanie od Marcina Dzwonarkiewicza.

Goście w drugiej części gry nie wypracowali sobie żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej. Pojedynek z Błękitnymi zakończył występy neklan na własnym boisku w tym roku. Na ostatni mecz rundy jesiennej Płomień za tydzień pojedzie do Wilczyna. RC

Płomień zagrał w składzie: K. Dzwoniarkiewicz - Dworniczak, Bagrowski, Figas, Grzegorczyk, Trybuła – Fechner (70. Szczygieł), Wyrzykiewicz, Będzieszak, Szklarz, M. Dzwoniarkiewicz

Klasa okręgowa, Płomień Nekla – Błękitni Mąkolno 3:1 (1:1)

 

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.