A+ A A-

Ważny punkt Płomienia

poniedziałek, 07.11.2016, 14:38

Bardzo cenny w ostatecznym rozrachunku może okazać się punkt zdobyty przez piłkarzy Płomienia w wyjazdowym pojedynku z Orłem Grzegorzew. W końcówce meczu neklanie mieli nawet szansę na zwycięstwo.Płomień, który w swoim ustawieniu grał aż piątką obrońców od początku spotkania postanowił skupić się na grze obronnej, czyhając na wyprowadzanie szybki ataków. Gospodarze w ataku pozycyjnym niewiele mogli wskórać. W 10. min po akcji rozpoczętej prawą stroną boiska naklanie objęli prowadzenie. Patryk Maciejewski po ograniu dwóch zawodników Orła dograł do Norberta Szklarza, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Kilka minut później neklanie mieli szansę na zdobycie drugiego gola. Szklarz był faulowany przy wychodzeniu do sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale kontynuował swoją akcję, z której nic już potem nie wyszło. Skończyło się tylko na żółtej kartce dla zawodnika gospodarzy. Naciskający neklan gospodarze do wyrównania doprowadzili w 25. min. Po akcji graczy Orła bokiem boiska Krystian Dzwonarkiewicz musiał skapitulować wobec uderzenia z 20. metrów.

Po przerwie miejscowy zaatakowali jeszcze mocniej. Broniący się przez większość czasu Płomień miał jednak swoje szanse bramkowe. Dwukrotnie po dośrodkowaniach Bartłomieja Figasa z rzutów wolnych piłki w siatce nie udało się umieścić Radosławowi Trybule. Za pierwszym razem uderzając z woleja z 5. metrów trafił w bramkarza. Za drugim bramkarz Orła jakimś cudem wybił piłkę spod poprzeczki. Gospodarze natomiast trzykrotnie mieli szansę na zdobycie bramki. Raz piłka po strzale z dystansu wylądowała na poprzeczce, raz w sytuacji sam na sam obronił K. Dzwonarkiewicz, a raz futbolówkę z bramki wybił Figas. W 80. min Trybuła trafił do siatki Grzegorzewa, ale gol nie został uznany z powodu jego pozycji spalonej. Neklanie mieli pretensje co do tej decyzji, bo podawana przez Figasa piłka z rzutu wolnego trafiła do będącego na pozycji spalonej Trybuły, ale po zagraniu obrońcy Orła. RC

Płomień Nekla zagrał w składzie: K. Dzwonarkiewicz – Maciejewski, Grzegorczyk, Figas, Rudnicki, Trybuła – Fechner – M. Dzwonarkiewicz (65. Wojciński), Będzieszak, Wyrzykiewicz (80. Targosz), Szklarz (88. Hadada)

Klasa okręgowa, Orzeł Grzegorzew – Płomień Nekla 1:1 (1:1)

 

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.