A+ A A-

W Nekielce gromadnie szukano ducha lasu (galeria)

niedziela, 08.01.2017, 15:09

Ponad 100 długodystansowców wystartowało w niedzielę w Leśnym Zimowym Półmaratonie Ducha Lasu. Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Active Nekla.
Kilkanaście godzin przed startem nieco poprószyło i to „nieco” zrobiło różnicę. Bieg mógł odbyć się w zimowej scenerii, którą uzupełniła mocno minusowa temperatura. Trzeba było wykazać się hartem ducha, by w tych warunkach pokonać 21 097 metrów.

Na 139 zgłoszonych biegaczy na linii startu przed schroniskiem w Nekielce pojawiło się 115. Zwyciężył Łukasz Wróbel z Wir, który malowniczą trasę pokonał w czasie 1:22,31 h. Jako drugi na mecie zameldował się Roman Kłosowski z Białężyc (1:25,13 h). Wśród kobiet najlepszą okazała się wrześnianka Katarzyna Żebrowska (1:44,41 h).

Więcej o biegu będzie można przeczytać w piątkowym wydaniu „WW”. Niebawem powiększymy naszą galerię z tej imprezy. (len)

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.