A+ A A-
Ponad 100 długodystansowców wystartowało w niedzielę w Leśnym Zimowym Półmaratonie Ducha Lasu. Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Active Nekla.
20 grudnia w Spale rozegrano II Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Czwartków Lekkoatletycznych. W imprezie wystartowało pięcioro wrześnian.
W niedzielne wczesne popołudnie blisko 300 zawodników wystartowało w II Biegu im. Powstańców Wielkopolskich. Na ulicach miasta rywalizowali seniorzy, przy ulicy Koszarowej młodzież.
W niedzielę 11 grudnia na terenie Wrześni wystąpią utrudnienia w ruchu związane z II Biegiem im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego.
Na 11 grudnia we Wrześni zaplanowano II Bieg im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Jesteśmy pewni, że będzie równie udany jak ten pierwszy.
Blisko 60 zawodników z Wrześni, Nekli, Miłosławia i innych miejscowości z powiatu wrzesińskiego ukończyło w niedzielę 9 października 17. PKO Poznań Maraton.
Wrześnianie uczestniczyli w 6. Dysze Drzymały w Rakoniewicach (2 października). Bieg na 10 km stanowił Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP.
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetach Przełajowych zgromadziły na starcie ponad 200 zawodników. Piątkowa impreza pierwszy raz w swej historii rozgrywana była na stadionie.
Jak co rok we wrześniu stadion przy Kaliskiej gościł lekkoatletów szkół ponadgimnazjalnych. Piątkowe mistrzostwa powiatu były eliminacją do szczebla wojewódzkiego.
W czwartek, 15 września na stadionie ZSTiO we Wrześni rozpoczęto kolejną edycję lekkoatletycznych czwartków. 
Młodzi duchem i najmłodsi ciałem, w sumie ponad 200 zawodników wystartowało w niedzielne przedpołudnie w Festiwalu Biegowym "Miłosław biega”.
I Bieg Charytatywny Pomagam zgromadził w sobotę na linii startu zaledwie 75 zawodników. Organizatorzy przedobrzyli, próbując rywalizować z niedzielnym biegiem w Miłosławiu.
Pochodzący z Węgierek Mateusz Michalski zajął 5. miejsce w biegu na 100 m Paraolimpiady w Rio. Medal był poza zasięgiem naszego niedowidzącego sprintera.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się biegi młodzieżowe, które towarzyszyły 35. Ogólnopolskiemu Biegowi Kazimierzowskiemu (28 sierpnia).
Z wymagającym dystansem i zwrotnikową pogodą musieli walczyć w niedzielę w Pyzdrach uczestnicy XXXV Biegu Kazimierzowskiego. Najlepsi okazali się przybysze.

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.