A+ A A-

Najpopularniejsi z najlepszych - juniorzy i trenerzy

czwartek, 05.01.2017, 13:50

Kontynuujemy nasz plebiscyt na Sportowca Roku 2016. W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy kandydatów w grupie seniorów, w tym przedstawiamy dwie kolejne kategorie. Nasz plebiscyt obejmuje także juniorów oraz łączoną grupę trenerzy-działacze. Czytelnicy „Wiadomości Wrzesińskich” mają okazję wyrazić swoje przywiązanie do dyscypliny, a może i do konkretnego człowieka sportu. To za Waszą sprawą wybierzemy najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy roku 2016.

Tydzień temu nie było większych problemów z wytypowaniem 10 kandydatur spośród seniorów. Przyjęte kryteria mocno zawęziły stawkę. W przypadku dwóch kolejnych grup koncepcje kilkakrotnie się zmieniały. Ostatecznie postanowiliśmy mocno rozszerzyć obie grupy.

W przypadku juniorów trzymaliśmy się zasady, że tylko młodzi sportowcy występujący w kategorii juniorów i kadetów będą brani pod uwagę. Młodzicy będą musieli jeszcze poczekać na swoją kolej – zresztą nie chcemy zawracać w głowie tym najmłodszym. 

Oczywiście najważniejszym kryterium był wynik sportowy, stąd tacy, a nie inni kandydaci. Do grupy trenerzy-działacze postanowiliśmy dołączyć po jednym przedstawicielu klubu bądź organizacji zajmującej się sportem masowym. Wyjątek stanowi Orkan, ale jest to klub o dwóch silnych sekcjach. Dokonania trenerów Adama Kaczora i Wioletty Bakoś są tak duże, że usprawiedliwiają naszą decyzję.

Głosowanie ruszyło już 30 grudnia, w momencie zaprezentowania pierwszej grupy kandydatów. Potrwa do środy 15 lutego. Dwa dni później na naszych łamach zaprezentujemy laureatów naszego plebiscytu. Zwycięzców odpowiednio nagrodzimy, nagrody nie ominą rzecz jasna także głosujących.

Ponieważ podsumowujemy poprzedni rok, liczbą przewodnią plebiscytu zostaje „16”. Nadawcy SMS-ów i kuponów, które dotrą do naszych rąk jako 16, 116, 216, 316, 416, itd, mogą liczyć na nagrody. O sposobie ich wręczenia – bo na razie jest to niespodzianka – napiszemy we właściwym czasie.

Każdy z głosujących ma prawo przysłać do redakcji dowolną liczbę SMS-ów i kuponów. Kupony będą co tydzień zamieszczane na łamach „WW”. Za ich pośrednictwem można oddać głos na jednego kandydata z każdej z trzech kategorii. SMS-em można zagłosować tylko w jednej kategorii.

Wysyłając wiadomość pod numer 7148, trzeba będzie podać kod zawodnika, który znajduje się poniżej, przy krótkim uzasadnieniu każdego z kandydatów. Juniorzy mają przyporządkowaną literę „J”, trenerzy i działacze literę „T”. Przed kodem należy dodać dwie literki WW. I tak, jeżeli chcielibyśmy zagłosować esemesowo na Violettę Bakoś, to treść wiadomości powinna brzmieć: WW.T01. Koszt jednego SMS-a wynosi jedynie 1,23 zł z VAT. Nadal głosujemy na seniorów. Ich sylwetki i kody zamieszczamy na ostatniej stronie.

Regulamin naszego plebiscytu jest do wglądu w redakcji przy ulicy Kaliskiej 1D. Jego treść można znaleźć również TUTAJ.

Leszek Nowacki

 

JUNIORZY

Szymon Andrzejewski sms: WW.J01
Crossmintonista, zawodnik klubu UKS Milesza Targowa Górka, reprezentant Polski. W 2016 roku we francuskim Breście wywalczył tytuł mistrza Europy w grze podwójnej w crossmintonie. Jego występ indywidualny na mistrzostwach Europy zakończył się zdobyciem srebrnego medalu. Zdobył też tytułu mistrza Polski w kategorii junior U-18 podczas zawodów w Kórniku. 

Mikołaj Czyż sms: WW.J02
Koszykarz, wychowanek MKS Września, a potem zawodnik UKS GIM 92 Ursynów Warszawa. Ostatnio uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w nadmorskim Cetniewie. Reprezentuje barwy II-ligowego SMS Konus Władysławowo, jest też reprezentantem szerokiej kadry Polski juniorów. 

Jędrzej Gruszczyński sms: WW.J03
Siatkarz halowy i plażowy, wychowanek Progressu Września, zawodnik SMS Spała, a od nowego sezonu AZS Politechnika Warszawa (Plus Liga), w którym ostatnio jest etatowym libero. Wraz z Marcinem Ernastowiczem zdobył mistrzostwo Wielkopolski juniorów w siatkówce plażowej, a potem podczas zawodów rozegranych we Wrześni mistrzostwo Polski juniorów. 

Ernest Hampel sms: WW.J04
Lekkoatleta, wychowanek i zawodnik Orkana Września. W 2016 podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Suwałkach, poprawiając swój rekord życiowy, zdobył brązowy medal w biegu na 400 m przez płotki. W mistrzostwach tych wywalczył także brązowy medal, startując w barwach Orkana w sztafecie 4 x 100 m. 

Eryk Hampel sms: WW.J05
Lekkoatleta, wychowanek i zawodnik Orkana Września. Podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Suwałkach zdobył złoto na 100 m i brązowy medal w sztafecie 4 x 100 m. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy ustanowił nowy rekord Wrześni seniorów w biegu na 100 m – 10.39 s – awansował do półfinału i zajął ósme miejsce w sztafecie 4 x 100 m. 

Dagmara Haremza sms: WW.J06
Uprawia taekwondo, zawodniczka UKS Hwarang Września. Wywalczyła 3. miejsce w Pucharze Wielkopolski w Taekwondo Olimpijskim, 3. miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski w Tekwondo Olimpijskim, srebro podczas Pucharu Świata Germany Open w Hamburgu w kategorii kadetek, srebrny medal w kategorii juniorek w konkurencjach technicznych i walkach sportowych OOM w Giżycku.

Paulina Jaroszewska sms: WW.J07
Siatkarka halowa i plażowa, wychowanka UKS Spartakus Września, potem reprezentowała UKS Olimp Września i PTPS Piła. Po powrocie do Wrześni wiodąca zawodniczka trzecioligowego Orkana Września, który po jesieni zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach. W 2016 roku zdobyła brązowy medal Półfinału Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce Plażowej. 

Hubert Kaczmarek sms: WW.J08
Karateka, wychowanek Wrzesińskiego Klubu Karate, obecnie reprezentuje Klub Karate Shodan Września. W 2016 zdobył srebro w drużynie i brązowy medal w kumite w kategorii juniora młodszego podczas Mistrzostw Europy Karate Fudokan w Rumunii oraz tytuł mistrzowski w XII Mistrzostwach Polski w karate Fudokan w kategorii juniora młodszego.

Dalia Lehman sms: WW.J09
Zawodniczka uprawiająca jeździectwo, od dwóch lat w kadrze Polski juniorek. Jest jedną z dwóch dziewczyn, które znalazły się w tym doborowym gronie. W 2016 z powodzeniem uczestniczyła w zawodach krajowych i międzynarodowych. Startowała między innymi w prestiżowej poznańskiej Cavaliadzie w konkurencjach: mała runda CSI 3 i młode konie. 

Jan Łamaszewski sms: WW.J10
17-letni mieszkaniec Nekielki, obecnie kolarz UKS Mróz Jedynka Kórnik. W 2016 został mistrzem Polski w kategorii junior w kolarstwie szosowym w jeździe dwójkami na czas. Zajął też drugie miejsce w Pucharze Polski w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 125 km. W Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym w Kórniku uplasował się na drugiej pozycji. 

Wiktor Matuszak sms: WW.J11
Siatkarz halowy i plażowy, wychowanek KPS Progress Września, od kilkunastu miesięcy zawodnik seniorskiego klubowego zespołu APP Krsipol. Rok 2016 był udany dla Wiktora. Z drużyną juniorów awansował do półfinałów mistrzostw kraju, a w zespole seniorskim został etatowym libero, najmłodszym wrześnianinem, który rozegrał minimum 20 meczów w I lidze.

Julia Mikołajczak sms: WW.J12
Pływaczka synchroniczna, mieszkanka Białężyc, zawodniczka AZS Środowiskowy Poznań. W roku 2016 została trzykrotną mistrzynią Polski juniorek i juniorek młodszych. Złoto wywalczyła w konkurencjach: duet i team. Na zawodach w Christmas Prize w Pradze w gronie 200 zawodniczek zajęła czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. 

Grzegorz Mirecki sms: WW.J13
Lekkoatleta, wychowanek i reprezentant Orkana Września, uczeń Gimnazjum w Nowym Folwarku. W roku 2016, wyraźnie bijąc swój rekord życiowy, został brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegu na 110 m przez płotki. W 2017 będzie faworytem mistrzostw kraju i poważnym kandydatem do startu w mistrzostwach świata. 

Szymon Wiśniewski sms: WW.J14
Crossmintonowiec, zawodnik Mileszy Targowa Górka, reprezentant Polski. W 2016 roku we francuskim Breście wywalczył tytuł mistrza Europy w deblu. Jego występ indywidualny na mistrzostwach Europy zakończył się zdobyciem brązowego medalu. Kolejnym osiągnięciem z 2016 roku było zdobycie tytułu wicemistrza Polski w kategorii junior U-18 podczas zawodów w Kórniku. 

Laura Zgolińska sms: WW.J15
Kickbokserka, UKS Pyzdrskie Centrum Tekwondo. Medalistka zawodów Pucharu Polski, brąz MŚ juniorów i kadetów w Dublinie, brąz XXIII Mistrzostw Polski w Taekwon-do w Nowej Rudzie. Złoto MP kadetów starszych w kickboxingu w point lighting i brąz w light contact. Złoto w walkach i srebro w technikach specjalnych Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych oraz Juniorów w Taekwon-do ITF. 

 

TRENERZY I DZIAŁACZE

Violetta Bakoś sms: WW.T01
We wrześniu 2016 zrezygnowała z prowadzenia młodzieżowej kadry Polski w siatkówce plażowej. W swoim dorobku jako trenerka ma 20 medali mistrzostw świata i Europy w kategoriach młodzieżowych. Ostatnim, zdobytym w 2016, było srebro ME U-22 Jagody Gruszczyńskiej i Katarzyny Kociołek.

Andrzej Bandosz sms: WW.T02
Od 20 lat prowadzi rozgrywki Wrzesińskiej Ligi Rekreacyjnej Piłki Siatkowej. Zajmuje się sprawami organizacyjnymi, ale też sędziuje poszczególne mecze. W 2016 WLRPS liczy aż 30 zespołów i prowadzi rozgrywki na pięciu szczeblach. Andrzej Bandosz jest też honorowym członkiem zarządu KPS Progress.

Piotr Dowbusz sms: WW.T03
Trener Warty Pyzdry, do niedawna także jej piłkarz. Na koniec jesieni sezonu 2016/2017 doprowadził swój zespół do czwartego miejsca. Dwa punkty straty do lidera dają spore szanse na walkę o awans do klasy okręgowej. Piotr Dowbusz jest także aktywnym działaczem Szkolnego Związku Sportowego. 

Bartłomiej Figas sms: WW.T04
Trener Płomienia Nekla. Od kilku sezonów walczy z zespołem o utrzymanie klasy okręgowej. Na koniec jesieni sezonu 2016/2017 Płomień plasuje się na 13. pozycji. Wiosna pokaże, czy szkoleniowcowi uda się pozostać z drużyną na okręgowym szczeblu rozgrywek. 

Marcin Grzybowski sms: WW.T05
Trener i główny działacz Pyzdrskiego Centrum Taekwondo. Od dwóch lat klub jest dwusekcyjny (taekwon-do i kickboxing). Największym osiągnięciem Grzybowskiego w 2016 było zdobycie w Irlandii przez jego zawodniczkę Laurę Zgolińską brązowego medalu mistrzostw świata w kickboxingu w kategorii kadetek. 

Tomasz Haremza sms: WW.T06
Prezes i trener UKS Hwarang Września, klubu taekwondo olimpijskiego. Doprowadził swoich zawodników do medali mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich i sukcesów w międzynarodowych turniejach. Hwarang co roku zdobywa liczne punkty z rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego. 

Adam Kaczor sms: WW.T07
Trener i działacz o olbrzymim dorobku. W roku 2016 jego zawodnik Eryk Hampel pobił rekord Polski juniorów na 100 m i reprezentował kraj na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej. Kilku innych wychowanków Adama Kaczora zdobywało medale mistrzostw Polski. 

Leszek Karwasiński sms: WW.T08
Prezes powiatowych struktur Szkolnego Związku Sportowego i ciągle czynny wrzesiński brydżysta. W 2016 organizator dziesiątek imprez sportowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży naszego powiatu. 

Tadeusz Kiciński sms: WW.T09
Wieloletni działacz i trener UKS Kołaczkowo, ligowego zespołu w unihokeja. Na koniec roku sezonu 2016/2017 drużyna pod nazwą Horyzont Kołaczkowo zajmuje czwarte miejsce (na dziesięć zespołów) w jednej z grup I ligi seniorów. 

Robert Klimczak sms: WW.T10
Prezes Klubu Biegacza Kosynier Września, organizator wielu biegów masowych, nadal czynny lekkoatleta amator. Jeden ze współtwórców Grand Prix Powiatu Wrzesińskiego. W 2016 dyrektorował kolejnej edycji Biegu Kosyniera, niezwykle udanej imprezie, w której wzięło udział 700 zawodników. 

Wojciech Kopaczewski sms: WW.T11
Sprawny działacz futsalowy i nadal czynny piłkarz amator. Od wielu lat z powodzeniem organizuje rozgrywki ligowe amatorów w ramach prowadzonego przez siebie Wrzesińskiego Towarzystwa Piłki Nożnej w Futsalu. W 2016 w dwóch ligach wystartowało 19 zespołów i 200 piłkarzy. 

Czesław Kozielski sms: WW.T12
Prezes i trener badmintonowy UKS Milesza Targowa Górka, od lat odnoszący sukcesy w tej dyscyplinie sportu, a ostatnio też w crossmintonie. W 2016 jego dwóch wychowanków w tej drugiej dyscyplinie zdobywało medale mistrzostw Europy i mistrzostw Polski. 

Tomasz Małecki sms: WW.T13
Prezes, aktywny działacz i czynny lekkoatleta amator Active Nekla. W 2016 zorganizował dwa biegi masowe dla dzieci (Olęderska Mila) oraz Cross-Run-Active-Nekla, bieg na torze motocrossowym w Opatówku. Klub lideruje w rozgrywkach IV ligi tenisa stołowego. 

Krzysztof Nowak sms: WW.T14
Prezes i prężny działacz Sparty-Sklejki Orzechowo. Na koniec jesieni zespół piłkarski zajmował dziewiątą lokatę w rozgrywkach klasy okręgowej sezonu 2016/2017. 

Eugeniusz Nowicki sms: WW.T15
Wieloletni prezes Victorii Września, piłkarskiego klubu mającego zespoły seniorskie w IV lidze i klasie A. W roku 2016 współorganizował w Muzeum Regionalnym we Wrześni wystawę poświęconą 85. rocznicy powstania klubu. Drużyna w IV lidze po jesieni zajmowała 6. miejsce, a w A-klasie 2. pozycję.

Tomasz Olejniczak sms: WW.T16
Wiceprezes do spraw siatkówki w Orliku Miłosław, nadal czynny siatkarz rekreacyjny. W 2016 zespół seniorski zaliczał drugi sezon w III lidze. Po jesieni zajmował czwarte miejsce w swojej grupie. Klub wystawiał także zespół do rozgrywek Wrzesińskiej Ligi Rekreacyjnej Piłki Siatkowej.  

Wojciech Strzeszyński sms: WW.T17
Prezes LZS Błękitni Psary Polskie. Klub specjalizuje się w pracy z młodzieżą, aktualnie prowadzi dwie grupy juniorskie. Posiada też dobrą bazę treningową, z której w ramach dobrosąsiedzkich stosunków korzystają seniorskie zespoły Victorii Września. 

Robert Wardak sms: WW.T18
Prezes KPS Progress Września. W roku 2016 klubowa para zdobyła mistrzostwo Polski juniorów w piłce siatkowej, juniorzy awansowali do półfinałów mistrzostw kraju w siatkówce halowej, a APP Krispol (zespół seniorski) zajmował ósme miejsce w rozgrywkach I ligi mężczyzn. 

Mariusz Węglewski sms: WW.T19
Prezes i wieloletni trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego Orzeł Września. Jego wychowankowie odnosili wiele sukcesów w ogólnopolskich turniejach karate.

Jacek Zieliński sms: WW.T20
Prezes i działacz sportowy stowarzyszenia Pomagam Aktywnie. W 2016 organizator biegów masowych w Nowym Folwarku, Wrześni i Miłosławiu. Jego sztandarowa impreza w Nowym Folwarku służy zbieraniu olbrzymich środków na cele charytatywne. 

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.