A+ A A-

Ostatni start karateków WKK (galeria)

poniedziałek, 26.12.2016, 09:38

Młodzi zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate brali po raz ostatni w tym roku udział w zawodach. Start w Śremie przyniósł ponownie mnóstwo medali.Jubileuszowy X Puchar Wielkopolski w Karate Sortowym przeprowadzono w dniu 17 grudnia w Śremie. W zawodach udział wzięło 25 klubów z całej Polski, startowało ponad 280 zawodników.

WKK reprezentowało 13 karateków. W zawodach po raz pierwszy uczestniczyły dzieci trenujące od września tego roku. Ich start okazał się niezwykle udany. W konkurencjach pierwszego kroku (PK) Ada Witaszak zdobyła srebro w kata indywidualnym, Patrycja Błaszak brąz w kihon PK 2010, Nadia Piaskowska srebro w kihon PK 2009. Drużyna pierwszego kroku w składzie: Ada Witaszak, Julia Łach, Igor Piaskowski zdobyła brązowy medal w kata drużynowym PK 2007 i starsi. Nie zawiodły również nieco starsze dziewczyny WKK. Wiktoria Pigłowska, Marika Rybak i Julia Sworek zajęły drugie miejsce w kata drużynowym. Startująca z dwoma zawodniczkami ze Środy Wlkp. Julia Polaczyk zdobyła brązowy medal w kumie drużynowym. Ponadto Wiktoria Pigłowska wywalczyła brązowy medal w kata, Marika Rybak brąz w kumie, a Julia Sworek brąz w fuku-go.

W śród chłopców najlepiej tym razem wypadł Karol Kostrzewa przywożąc złoto w fuku-go, srebro w kata, brąz w kumite i brąz w kumite drużynowym. Klaudiusz Bandulik i Jakub Sworek wywalczyli po trzy brązowe medale w fuku-go , kumite i kumite drużynowym. Kacper Joachimiak dołożył jeszcze srebro w kata 2007-2008. 

- Były to ostatnie nasze zawody w tym sezonie, kolejne dopiero w marcu. Cały sezon był bardzo udany. Widać wielkie postępy wśród naszych zawodników, kierunek obrany przez klub okazał się właściwy. Nasz sztab szkoleniowy, czyli wykwalifikowani trenerzy Arkadiusz Borowicz i Mateusz Zarzecki pracują nad formą i umiejętnościami dzieci, starają się jak najlepiej ich przygotować do startów – ocenia prezes WKK Tomasz Kostrzewa. - Trzeba pamiętać, że nie tylko liczą się dla nas medale zdobywane na zawodach, ale i nowe doświadczenia. Dla dzieci jest to tez forma zabawy i nawiązywania nowych znajomości, które trwają nawet latami. My jako klub staramy się ich nauczyć również szacunku, umiejętności koncentracji oraz radzenia sobie ze stresem. Z opinii rodziców jak i samych dzieci chyba nam się to udaje. Wszystkim serdecznie gratulujemy odniesionych sukcesów i przygotowujemy się do kolejnego sezonu – dodaje jeszcze prezes. RC

 

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.