A+ A A-

Historyczny sukces WKK (galeria)

piątek, 02.12.2016, 14:24

Czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej i 27 krążków różnego koloru to najnowsze osiągnięcie Wrzesińskiego Klubu Karate. Wszystko działo się w miniony weekend podczas turnieju w Kościanie.Karatecy WKK wsparci dwoma wypożyczonymi z Kostrzyńskiego Klubu Karate zawodnikami (Jakub Dudzik i Kamil Nowak) w minioną sobotę wystartowali w X Turnieju o Puchar Burmistrza Kościana. Zawody przyniosły największą zdobycz medalową w historii klubu. W turnieju udział wzięło około 250 zawodników reprezentujących 25 klubów.

Podczas zawodów trzy razy wrześnianie zwyciężali w konkurencjach drużynowych. Złoto w kategorii młodzików w kata przypadło w udziale drużynie Klaudiusz Bandulik, Mikołaj Siepielski, Karol Kostrzewa. Taki sam krążek w kumite żaków wywalczyła drużyna w składzie Siepielski, Kostrzewa, Dudzik oraz ekipa Bandulik, Jakub Sworek, Kamil Nowak w kumite młodzików. Trzecie miejsce w kata orliczek zajęła drużyna dziewcząt w składzie Julia Sworek, Wiktoria Pigłowska, Marika Rybak. Dodatkowo Pigłowska zajęła także drugie miejsce w kata, Sworek była trzecia w kata, a Julia Polaczyk trzecia w kumite i fuku-go oraz pierwsza drużynowo w kategorii żaczek z zawodniczką ze Środy Wlkp. W konkurencjach indywidualnych kilka medali dołożyli jeszcze chłopcy. Klaudiusz Bandulik zdobył złoto w kumite i srebro w fuku-go, Mikołaj Siepielski złoto w kumite i brąz w fuku-go, Karol Kostrzewa srebro w kata i kumite. Jakub Dudzik z Kostrzyna dorzucił jeszcze złoto w fuku-go, Jakub Sworek srebro w kumite i brąz w fuku-go, a Kacper Joachimiak złoto w kata orlików.

Kolejnym sukcesem wrześnian były miejsca w indywidualnej klasyfikacji medalowej. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Klaudiusz Bandulik mając na swoim koncie 3 medale złote i jeden srebrny. Drugi z 3 złotymi i 1 brązowym medalem był Mikołaj Siepielski. Na czwartym miejscu z 2 złotymi i 2 srebrnymi krążkami uplasował się Karol Kostrzewa.

- Nigdy w historii klubu nie zdarzyło się by nasz zawodnik zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji turnieju, a to że w pierwszej piątce było ich aż trzech to po prostu przeogromny sukces zarówno naszych karateków jak i ich trenerów -  Arkadiusza Borowicza i Mateusza Zarzeckiego. Piękny start pokazały też nasze dziewczyny, które nie zawiodły zarówno w drużynie jak startach indywidualnych. Mieliśmy podwójne finały zarówno w żakach (Mikołaj Siepielski złoto i Karol Kostrzewa srebro) i młodzikach (Klaudiusz Bandulik złoto, Jakub Sworek srebro). Najmłodszy w grupie Kacper Joachimiak powtórzył sukces z Krotoszyna pokonując naprawdę bardzo dobrych zawodników ze Zdun i Leszna – relacjonował prezes WKK Tomasz Kostrzewa. RC

 

Najczęściej komentowane

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.