A+ A A-

Komentarze- zasady, wyjaśnienia

Zapraszamy i zachęcamy do dyskusji na portalu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Zgodnie z duchem internetu, nasza redakcja nie chce być jedynym nadawcą treści. Zależy nam, aby także Czytelnicy mogli współtworzyć ten portal i aby za naszym pośrednictwem mogli porozumiewać się ze sobą.

Jednak, ze względu na przepisy prawa, wszystkie komentarze objęte są kilkustopniową moderacją.

Pierwszym stopniem jest automat, który wyłapuje tzw. spamboty, zamieszczające reklamy. Żaden automat nie jest idealny i choć na polu reklam radzi sobie doskonale, to czasami jako spam zostaje zakwalifikowany prawidłowy komentarz Czytelnika naszego portalu.

W tym momencie pojawia się drugi stopień. Komentarz taki trafia na listę „do moderacji", gdzie musi zostać przeczytany i zatwierdzony przez osobę z obsługi portalu. Niekiedy to może potrwać, ponieważ moderacja nie jest całodobowa. W takich wypadkach pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Trzecim stopniem jest moderacja ręczna, a więc usuwanie śmieciowych komentarzy przez osoby z obsługi portalu.

Ostatnim stopniem moderacji jesteście Wy, drodzy Czytelnicy. Za pomocą ikonki „zgłoś”, która znajduje obok każdego komentarza, możecie zgłosić komentarz do moderacji, gdy Waszym zdaniem ktoś przekroczył granice prawa, dobrego smaku i kultury. Wtedy obsługa otrzyma sygnał i zajmie się sprawą.

Zasady udziału w dyskusji są bardzo proste. Obowiązuje tzw. netykieta, a więc zwykłe poszanowanie dla współrozmówców. Nie zaśmiecamy dyskusji wypowiedziami, które niczego nie wnoszą, nie obrażamy, nie pomawiamy ani osób biorących udział w rozmowie, ani nieobecnych. Nie reklamujemy serwisów, usług i produktów, ponieważ temu służą ogłoszenia drobne oraz banery reklamowe. W wielkim skrócie: traktujemy innych tak, jak chcemy, aby traktowano nas.

Warto dodać, że za pomówienia oraz groźby pod adresem użytkowników dyskusji czy osób niebiorących w niej udziału odpowiada ich autor, a nie redakcja. Liczymy na zdrowy rozsądek. Nie chcemy, aby nasi Czytelnicy byli pozywani do sądu.

Rozumiemy, że niekiedy emocje biorą górę i ma się ochotę użyć ostrzejszych słów – wtedy warto zrobić sobie kawę czy herbatę, zjeść ciastko, ochłonąć, wrócić i wypowiedzieć się na spokojnie.

Miłego komentowania!

Regulamin systemu komentarzy portalu Wrzesnia.info.pl

1. Portal Wrzesnia.info.pl udostępnia swoim Użytkownikom system komentarzy, który jest miejscem wymiany informacji i wyrażania opinii.
2. Użytkownicy publikują swoje komentarze i przemyślenia wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administratorzy portalu Wrzesnia.info.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników.
3. Administratorzy portalu Wrzesnia.info.pl mają prawo do kontrolowania treści wypowiedzi, ich modyfikowania i usuwania.
4. Głównym administratorem danych osobowych umieszczanych na portalu Wrzesnia.info.pl jest Wydawnictwo Kropka z siedzibą we Wrześni przy ulicy Kaliskiej 1D 18, 62-300 Września. Dane osobowe przekazywane są dobrowolnie przez każdego Użytkownika, w celu uczestnictwa w systemie komentarzy. Każdemu Użytkownikowi, który poda swoje dane osobowe, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania.
5. Wszystkie zastrzeżone dane osobowe, takie jak adresy e-mailowe lub numery IP, są dostępne tylko dla administratorów serwisu. Mamy jednak prawo, a wręcz obowiązek przekazania wszelkich znanych nam informacji o Użytkowniku na żądanie uprawnionych organów, jeżeli zostanie wszczęte jakiekolwiek postępowanie mające związek z publikacjami na naszym portalu.
6. Niedopuszczalne jest umieszczanie na portalu Wrzesnia.info.pl komentarzy sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób.
7. Niedopuszczalne jest umieszczanie na portalu Wrzesnia.info.pl treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszające zasady etykiety.
8. Na portalu Wrzesnia.info.pl obowiązuje zakaz używania wulgaryzmów.
9. Użytkownicy zobowiązani są do poszanowania godności innych Komentujących. Użytkownicy nie mogą wyśmiewać, obrażać, prowokować i atakować nikogo swoimi wypowiedziami. Teksty obraźliwe dla innych Użytkowników i osób postronnych będą usuwane.
10. Użytkownicy powinni starć się formułować myśli zwięźle i przejrzyście oraz unikać błędów ortograficznych.
11. Użytkownicy powinni unikać pisania całego tekstu dużymi literami. Dużych liter używa wyłącznie po to, aby szczególnie podkreślić jakiś fragment wypowiedzi. W elektronicznej formie przekazu duże litery oznaczają krzyk, który nie jest pożądany na portalu Wrzesnia.info.pl
12. Portal Wrzesnia.info.pl nie nie jest miejscem reklamującym inne serwisy. Komentarze zawierające linki do jakichkolwiek innych stron mogą być usuwane bez powiadomienia Użytkownika.
13. Portal Wrzesnia.info.pl jest miejscem wymiany informacji, komentarzy i myśli na tematy związane z publikowanymi artykułami. Komentarze nie pozostające w tematycznej zgodności z danym artykułem, mogą zostać usunięte.
14. Jeżeli uważasz, że masz dobry pomysł na osobny artykuł, skontaktuj się z redakcją portalu Wrzesnia.info.pl.
15. Użytkownicy notorycznie łamiący zasady niniejszego regulaminu spotkają się z blokadą dostępu do systemu komentarzy portalu Wrzesnia.info.pl.
16. Użytkownicy mogą zgłaszać do moderacji komentarze, które sami uznają za niewłaściwe.
17. Portal Wrzesnia.info.pl zastrzega sobie prawo do modyfikowania niniejszego regulaminu. Wszelkie zmiany wchodzą w życie w momencie ich opublikowania na tej stronie.

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.