A+ A A-

Śmierć czyha na skrzyżowaniu (galeria)

czwartek, 21.08.2014, 15:00
W zeszłym tygodniu na tym skrzyżowaniu po wymuszeniu pierwszeństwa przez ciężarówkę zderzyły się dwie osobówki W zeszłym tygodniu na tym skrzyżowaniu po wymuszeniu pierwszeństwa przez ciężarówkę zderzyły się dwie osobówki  

O tym, że skrzyżowanie w Gierłatowie jest niebezpieczne, nikogo nie trzeba przekonywać. Kilka miesięcy temu zginęła tam mieszkanka tej wsi. Czy konieczna jest kolejna tragedia?Chodzi o skrzyżowanie na trasie K92 w Gierłatowie. Z pobliskiej żwirowni codziennie wyjeżdżają dziesiątki kilkudziesięciotonowych ciężarówek. 

Początkowo znajdowały się tam znaki z ostrzeżeniem „wyjazd ze żwirowni”, potem jednak one zniknęły (wyjazd był nieoznakowany), by po kilku dniach powrócić. 

Ciężarówki wjeżdżają na trasę K92 od strony północnej i skręcają w lewo, na pas prowadzący w kierunku Wrześni. Tym samym muszą przeciąć nitkę prowadzącą w kierunku Poznania. 

Stwarza to realne niebezpieczeństwo. Kierowcy często wymuszają pierwszeństwo. Auta jadące od Wrześni w kierunku Poznania muszą stać do czasu, aż ciężarówki „wbiją się” na przeciwległy pas.

Co tej sytuacji myśli policja? Jak tłumaczy się poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad? O tym wszystkim przeczytacie w piątkowym wydaniu „WW”. (tom)

Ostatnio zmieniany czwartek, 21.08.2014, 20:27

pogoda w Nekli

Najczęściej komentowane

Informator gminny
Zmienił się numer? Poinformuj nas. 61 437-49-50
Instytucja Telefon
Centrum ratunkowe 112
Policja 997
Straż pożarna 998
Pogotowie ratunkowe 999
Urząd Miasta i Gminy 61 438-60-11
Poczta - Targowa Górka 61 438-66-28

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.