A+ A A-

Burzliwa debata o referendum (wideo)

poniedziałek, 21.11.2016, 14:57
Ponad dwustu mieszkańców Nekli zgromadziła debata w NOK-u Ponad dwustu mieszkańców Nekli zgromadziła debata w NOK-u  

Ponad dwieście osób przyszło na spotkanie informacyjne w sprawie referendum, które odbędzie się 11 grudnia. Wtedy mieszkańcy odpowiedzą na pytanie czy gmina powinna kupić park i pałac od rodziny Żółtowskich.

 



Spotkanie zorganizowane z inicjatywy burmistrza Karola Balickiego początkowo miało spokojny przebieg. Wtedy Balicki przedstawił historię negocjacji ze spadkobiercami.

Dopiero później miting przybrał niespodziewany przebieg. Cześć obecnych na sali zaatakowała burmistrza i radnych za to, że podjęli decyzję o referendum bez konsultacji z mieszkańcami Nekli.

Wielu zebranych na sali poddawało w wątpliwość sens przeprowadzania referendum, twierdząc, że frekwencja będzie poniżej 30 proc., co uczyni głosowanie nieważnym.

Inni wymagali od radnych i burmistrza, aby ci złożyli jasną deklarację: czy są zakupem parku, czy przeciwko. Szczegółowa relacja z obrad w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. (tom)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21.11.2016, 15:06

pogoda w Nekli

Najczęściej komentowane

Informator gminny
Zmienił się numer? Poinformuj nas. 61 437-49-50
Instytucja Telefon
Centrum ratunkowe 112
Policja 997
Straż pożarna 998
Pogotowie ratunkowe 999
Urząd Miasta i Gminy 61 438-60-11
Poczta - Targowa Górka 61 438-66-28

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.