A+ A A-

Strażacy z Miłosławia mają nowe cztery kółka (galeria)

czwartek, 26.01.2017, 20:19

Jednostka OSP Miłosław ma nowy samochód: średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Auto kosztowało niemało, bo ponad 1,1 mln zł. Jarosław Matuszak, prezes OSP Miłosław informuje, że auto jest na podwoziu samochodu ciężkiego z napędem 4x4 o mocy silnika 340 KM 

 - Wóz wyposażony jest w liczny sprzęt. W kabinie mieszczą się m.in. cztery aparaty oddechowe, ładowarki do sześciu latarek i cztery ładowarki do stacji radiowych. Na wyposażeniu auta jest też kompletne ubranie specjalne typu nomex oraz hełmy, rękawice, kominiarki i buty dla sześciu strażaków. Są też ubrania chemiczne w ilości sześciu sztuk – wymienia J. Matuszak. 

- Z ważniejszego sprzętu należy wymienić zestaw hydrauliczny składający się z nożyc, rozpieraków, dwóch rozpieraków kolumnowych oraz nożyc do pedałów hamulcowych. Do zestawu jest pompa ręczna, która pozwala na pracę w głębokich wykopach oraz pod wodą czy w strefie zagrożenia wybuchem – dodaje prezes OSP. 

- Trzeba jasno powiedzieć, że gmina Miłosław jest prekursorem kupowania nowych samochodów dla OSP. To ogromny wysiłek samorządowców. Trzeba im za to podziękować. Zakup kolejnego samochodu to dbanie o społeczeństwo gminy, powiatu, regionu – mówi Andrzej Janka, prezes zarządu Powiatowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Ten zakup nie jest inwestycją w straż. To inwestycja w bezpieczeństwo nas wszystkich: naszego majątku, zdrowia i życia. Samorząd ma obowiązek inwestować w bezpieczeństwo mieszkańców. To nie jest samochód dla straży, a dla nas wszystkich – podkreśla wiceburmistrz Błażej Pera

Dodajmy, że zakup auta w 85 procentach sfinansowany zostanie ze środków unijnych. (luk) 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 26.01.2017, 20:32

Pogoda w Miłosławiu

Najczęściej komentowane

Informator gminny
Zmienił się numer? Poinformuj nas. 61 437-49-50
Instytucja Telefon
Centrum ratunkowe 112
Policja 997
Straż pożarna 998
Pogotowie ratunkowe 999
Ośrodek zdrowia 61 438-30-05
Poczta 61 438-23-45
Posterunek Policji 61 437-53-40
Urząd Miasta i Gminy 61 438-20-22

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.