A+ A A-

Nadciąga inwestycyjny boom (galeria)

czwartek, 19.01.2017, 20:29
Radna Małgorzata Bzowa (PSL) Radna Małgorzata Bzowa (PSL)  

Podczas sesji Rady Miejskiej w Miłosławiu, która odbyła się 19 stycznia radni uchwalili budżet na 2017 rok. Jest to budżet proinwestycyjny. Świadczy o tym fakt, że na wydatki majątkowe, czyli na różnego rodzaju inwestycje zapisano  ponad 7,6 mln zł. 

Najdroższą inwestycją będzie rozpoczęcie utwardzania ulic na „biedaczkowie”. Na ten cel przeznaczono 2,25 mln zł. Kwota ta w najbliższym czasie ulegnie jednak zwiększeniu. Kolejną ważną inwestycją jest budowa studni głębinowej w Czeszewie (100 tys. zł), zbiornika do zapasu wodny pitnej w Czeszewie (92 tys. zł). Realizacja obu zadań spowoduje, że w czasie upałów ograniczony zostanie odwieczny problem z „kranówką” w okolicznych wsiach. 

W budżecie znalazły się też pieniądze m.in. na rozbudowę sieci wodociągowej nad stawem Pawelskim (26,5 tys. zł), remont dachu w świetlicy w Skotnikach (7 tys. zł) i zakup mebli, komputerów do urzędu gminy (50 tys. zł). Dużą planowaną inwestycją jest budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Orzechowie (4,74 mln zł). Prace się rozpoczną pod warunkiem, że gmina otrzyma na inwestycję środki zewnętrzne. 

Radni wyasygnowali również pieniądze na budowę chodnika łączącego ul. Różową z Łąkową w Miłosławiu (15 tys. zł), zbudowanie ciągu pieszo-rowerowego w Bagatelce (15 tys. zł) oraz opracowanie dokumentacji technicznej na drogę Czeszewo Budy (20 tys. zł). 50 tys. zł trafić ma na budowę remont chodnika wzdłuż ul. Sienkiewicz, Dolnej i Poznańskiej w Miłosławiu oraz 150 tys. zł na budowę mieszkań socjalnych w Mikuszewie. 

Za tegorocznym budżet głosowało 9 radnych z klubu Razem dla Gminy Miłosław oraz radna z Polskiego Stronnictwa Ludowego Małgorzata Bzowa. „Przeciw” uchwale budżetowej głosowała trójka radnych z proburmistrzowskiego Porozumienia dla Gminy – Justyna Gorzelana, Roman Świtek i Krystyna Dobroczyńska. Ta ostatnia poinformowała nas jednak, że  pomyliła się w głosowaniu. Maria Orzechowska (PdG) wstrzymała się od głosu. 

W głosowaniu nie wziął udział radny Piotr Trawiński (PdG). Radny wyszedł wcześniej z sesji, bo miał dziś w swoim domu wizytę duszpasterską. 

Więcej o przebiegu sesji napiszemy w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. (luk) 

 

Pogoda w Miłosławiu

Najczęściej komentowane

Informator gminny
Zmienił się numer? Poinformuj nas. 61 437-49-50
Instytucja Telefon
Centrum ratunkowe 112
Policja 997
Straż pożarna 998
Pogotowie ratunkowe 999
Ośrodek zdrowia 61 438-30-05
Poczta 61 438-23-45
Posterunek Policji 61 437-53-40
Urząd Miasta i Gminy 61 438-20-22

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.