A+ A A-

Gorąca dyskusja na temat szkół (galeria/wideo)

poniedziałek, 23.01.2017, 18:29
Atmosfera na sali była napięta Atmosfera na sali była napięta  

W poniedziałek w Urzędzie Gminy w Kołaczkowie odbyło się spotkanie wójta i radnych z nauczycielami rodzicami i mieszkańcami. Tematem była reforma oświaty wywołana likwidacją gimnazjum.Spotkanie odbyło się w ramach wspólnego posiedzenia komisji rady. Sala sesyjna urzędu wypełniła się po brzegi.

Milena Gąsiorek, kierownik referatu przedstawiła założenia zmian w sieci szkół w roku szkolnym 2017/2018.

W dyskusji aktywni byli zwłaszcza nauczyciele i rodzice z Grabowa Królewskiego, którzy dopytywali o szczegóły, a także intencje przyświecające wójtowi Teresie Waszak w dwóch wariantach reformy.

O wariantach szczegółowo pisaliśmy TUTAJ.

Ich zdaniem są to rozwiązania niekorzystne dla Szkoły Podstawowej w Grabowie Królewskim. Nauczyciele z Grabowa odnieśli wrażenie, że władze promują Gimnazjum w Kołaczkowie, które będzie przyszłą bazą ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie. 

To w sposób naturalny wywołało ripostę kadry nauczycielskiej z gimnazjum. Długo dyskutowano, w której szkole i ile będzie klas siódmych. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Radny Wojciech Tamborski i Jakub Pera przedstawili stanowisko rodziców z Borzykowa. Dzieci mają być posyłane zarówno do Kołaczkowa jak i Grabowa. Ale przede wszystkim społeczność Borzykowa chce utrzymania placówki szkolnej w tej wsi.

Radni nie podjęli na razie żadnych wiążących decyzji. Sprawa będzie ponownie dyskutowana na kolejnym posiedzeniu wspólnym komisji. (fib)

Ostatnio zmieniany wtorek, 24.01.2017, 15:03

Pogoda w Kołaczkowie

Najczęściej komentowane

Informator gminny
Zmienił się numer? Poinformuj nas. 61 437-49-50
Instytucja Telefon
Centrum ratunkowe 112
Policja 997
Straż pożarna 998
Pogotowie ratunkowe 999
Ośrodek zdrowia 61 438-50-80
Poczta 61 438-53-28
Posterunek Policji 61 438-50-77
Urząd Miasta i Gminy 61 43853-24

najnowsze komentarze

Społeczności

Wiadomości Wrzesińskie oraz Wydawnictwo KROPKA J.W.Śliwczyńscy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz wykorzystywanie materiałów bez zgody, zabronione. Redakcja nie odpowiada za treści publikowane w komentarzach oraz w dyskusjach na forum dokładając jednak wszelkich starań do procesu moderacji tych naruszających netykietę.